Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Pražské věže

Praha, Malostranské nám. 556/29, 11000

zpět na výpis
Pražské věže

Staroměstská mostecká věž + Malostranská mostecká věž + Svatomikulášská městská + Prašná brána + Novomlýnská vodárenská věž

Telefon:251512516
Kategorie: poznání|po praze, památky

 

Svatomikulášská městská zvonice - věž u barokního chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně sloužila ve své historii jako zvonice i požární hláska a sídlo ponocného. Výška věže je stejná jako výška vedlejší kopule chrámu, ochoz se nachází 65 m vysoko a je přístupný po 215 schodech.

Staroměstská mostecká věž - gotická věž tvořící bránu do Starého Města pražského. Věž sloužila zároveň jako brána, kterou se procházeli čeští králové, kteří putovali na Pražský hrad ke korunovaci do chrámu sv. Víta.

Malostranská mostecká věž - je nejmladší částí Karlova mostu. Dříve bránila cestu na Malou Stranu a sloužila také jako sklad a požární hláska. 

Prašná brána - je jednou z nejvýznamnějších památek středověké Prahy. Právě zde začínala pražská královská cesta a sem vedla významná silnice z Kutné Hory, kde se těžilo stříbro do královské pokladny.

Novomlýnská vodárenská věž - je technickou stavbu ze druhé poloviny 17. století, sloužící k zásobování vodou okolní části Nového Města. Ve věži se nachází expozice o pražských požárech v dobách minulých a historii pražských hasičů. 

 

Otevírací doba:

Listopad - Únor: od 10 do 18 hodin

Březen: od 10 do 20 hodin

Duben - Září: od 10 do 22 hodin

Říjen: od 10 do 20 hodin

Prodej vstupenek končí 30 minut před ukončením otevíracích hodin.

Vstupné na věže:

základní: 100 Kč

snížené: 70 Kč

rodinné: 250 Kč

 

 

Malostranské nám. 556/29
Praha, 11000
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

13 nových možností, kde se v Praze najíst, pobavit či zasportovat. Nové bistro vyrostlo přímo pod petřínskou rozhlednou, k lepšímu se mění holešovická tržnice, Žižkov má dům plný radosti a sladkou tečku si vychutnáte ve staronové cukrárně Ollies...

Doporučujeme vyzkoušet: