Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Národní muzeum - Národopisné muzeum - Musaion

Praha 5, Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, 150 00

zpět na výpis
Tip
     
Národní muzeum - Národopisné muzeum - Musaion

Poznejte s námi lidové tradice v Národopisném muzeum - Musaionu

Telefon:257 214 806
Kategorie: poznání|muzea

Národopisné muzeum. Stálá etnografická expozice seznamuje s každodenním i svátečním životem českého, moravského a slezského venkova v 18., 19. a první polovině 20. století a představuje tradiční lidovou kulturu na území České republiky.

Klasicistní Letohrádek Kinských v Kinského zahradě na rozhraní Smíchova a Malé Strany byl postavený v letech 1827-1831 architektem Heinrichem Kochem. Od roku 1903 je sídlem národopisného muzea zaměřeného na tradiční lidovou kulturu Čech, Moravy a Slezska. Nově vytvořená stálá expozice, v roce 2007 nominovaná na cenu Evropské muzeum roku, představuje každodennost venkova i sváteční chvíle tradiční vesnice 19. a 1. poloviny 20. století - lidové kroje, tradiční zemědělství, řemeslné výrobky, bydlení a zařízení domácnosti a lidové umění.

Speciální část expozice seznamuje s obyčeji a obřady spojenými s jednotlivými ročními obdobími - od masopustu do Vánoc - a ze zvyky spjatými s průběhem lidského života. Národopisné muzeum pravidelně nabízí výstavy představující unikáty lidové kultury českých zemí i Evropy, cyklus vystoupení folklorních souborů, přednášek a ochutnávek regionálních specialit, seznamujících s jednotlivými etnografickými oblastmi České republiky, kurzy a předvádění tradičních řemesel a rukodělních technik, kurzy lidových tanců, výtvarné dílny pro děti, dospělé a rodinné i školní kolektivy.

Po návštěvě muzea lze navštívit unikátní roubený kostelík svatého archanděla Michaela ze 17. století, převezený do Prahy péčí Národního muzea v roce 1929 z tehdejší Podkarpatské Rusi. Prohlédnout si můžete také dřevěnou zvoničku z Valašska, barokní boží muka ze Žižkova nebo pokračovat procházkou přes nově rekonstruovanou historickou Zahradu Kinských přes Petřín na Pražský hrad.

Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98
Praha 5, 150 00
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

V nové restauraci El Camino ochutnáte španělskou kuchyni. V novém bistru Aperitivo na vás dýchne italský temperament. Nebo můžete ztratit hlavu v novém muzeu s díly katalánského umělce Salvadora Dalího.

Doporučujeme vyzkoušet: