Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
 

V pořadí již jedenáctý ročník ornitologické výstavy v Botanické zahrada hl. m. Prahy.

Začátek:23. 01. 20
Konec:01. 03. 20
Cena:Zdarma
Čas:09:00 - 16:00
Kategorie: poznání|fauna a flora

Dětem i dospělým představí základní typy krmítek a objasní, čím ptáky správně krmit a kdy s krmením začít. Víte, že podle nejnovějších poznatků je zapotřebí ptáky přikrmovat celoročně? Seznámímě vás novým názorem předních evropských ornitologů doporučujících celoroční přikrmování ptáků. Vyplývá to z dlouhodobých výzkumů, které jasně potvrdily až katastrofální úbytek hmyzu. Jeho nedostatek má negativní dopad zejména na hmyzožravé ptáky v době krmení mláďat.

Výstava také upozorní na potřebu nabízet ptákům vodu v podobě různých napajedel, a to především v horkých letních dnech. Tradičně nebudou chybět ukázky nevyhovujících ptačích budek a polobudek v porovnání se správnými variantami. Uvnitř vegetariánského bistra si pak návštěvníci budou moci v klidu prohlížet „katalog“ nejběžnějších zahradních ptáků.

Úvodní panel naleznete na terase rostlinného bistra Botanická na talíři a další pak v blízkém okolí.

K výstavě nabízíme také výukový program pro mateřské školy a 1. třídy základních škol. Během programu se děti seznámí s opeřenými obyvateli našich zahrad, naučí se poznávat nejběžnější druhy a dozví se i proč krmení pro ptáky důležité nejen během zimního období. Program je možné objednat na každý všední den výstavy se začátkem v 9:00 nebo 9:30.
Poplatek za program činí 300 Kč/skupina.
 

Botanická zahrada hl...
Tel: 234 148 111
Trojská 800/196
Praha 7, 17100
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Každý den je dobrou záminkou pro trochu té zelené terapie. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, kam vyrazit za zelení. Pokud jste pražští, budete je mít na dosah ruky.

Doporučujeme vyzkoušet: