Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
 

Druhá polovina 20. století zanechala v Praze velké množství staveb nejrůznějšího druhu i kvality.

Datum:12. 02. 19
Cena:Zdarma
Čas:19:00 - 21:00
Kategorie: poznání|po praze

Léta 1945 až 1989 však zanechala Praze také velké množství studií a projektů, jež z nejrůznějších důvodů nebyly ve stavbu proměněny. Praha mohla vypadat docela odlišně. Ne vždy lépe, mnohdy však mnohem zajímavěji. Takové projekty zůstaly po mnoha osobnostech – zdaleka ne jen po Josefu Havlíčkovi či Karlu Pragerovi. Najdeme je v pracích Aleny Šrámkové, Věry Machoninové, Jana Sokola, Zdeňka Kuny, Zdeňka Vávry a dalších.

Co všechno mohlo stát na předmostí Pankráckého mostu? Jak mohla vypadat Fakultní nemocnice v Praze 2? Kde mohlo být evropské centrum matematiky a fyziky? Jak mohlo vypadat Budějovické náměstí? Co mohlo být u stanice metra Želivského? Jaký Praha mohla mít nový kostel? A jak mohl vypadat hotel na Barrandově? Co mohlo vítat toho, kdo do Prahy přijel vlakem? A kde mohla být budova České filharmonie a kde Státní knihovna?

Přednáška kurátorky a teoretičky architektury Radomíry Sedlákové.

Centrum architektury...
Tel: 770 141 547
Vyšehradská 54
Praha 2
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

18 nově otevřených podniků, které vás vystřelí do celého světa. Můžete ochutnat japonskou, vietnamskou i mexickou kuchyni, americké burgery v duhovém provedení nebo echtovní české chlebíčky.

Doporučujeme vyzkoušet: