Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
20
ledna

Noc čtení: Večer plný čtení (a lásky)

Francouzský institut v Praze

zpět na výpis akcí
 

Během jednoho večera si poslechnete ukázky o lásce i nelásce z pera francouzských spisovatelů v češtině i ve francouzštině.

Datum:20. 01. 22
Cena:Zdarma
Čas:18:00 - 21:00
Kategorie: poznání|knihy

Láska, láska, láska! Letošní Noc čtení se jako předehra k zbožňovanému i zatracovanému Valentýnu koná pod erbem tohoto ušlechtilého citu, tak jak nám nařizuje sám Victor Hugo: Milujme stále, bez ustání!
Přijďte na literární večer plný čtení!

Houellebecqova láska jako Rozšíření bitevního pole, Směšné lásky Milana Kundery, láska Marguerite Yourcenarové jako Rána z milosti či láska v podání Muriel Barberyové jako propásnutá možnost s Elegancí ježka.

Láska v literatuře ve všech možných podobách: vášnivá, tragická, mateřská, bezpodmínečná, nikdy neprožitá. Láska k bližnímu, k lidstvu, k přírodě, k životu, ke svobodě nebo, nakonec proč ne, láska k Evropě a jejím institucím!

Během jednoho večera si poslechnete ukázky o lásce i nelásce z pera francouzských spisovatelů v češtině i ve francouzštině a ty nejlepší úryvky zaslané do soutěže Noci čtení. A to vše v podání herce Vladimíra Polívky. Nebo nám je můžete přečíst právě vy!

Během večera také vylosujeme z řad účastníků soutěže Noci čtení několik výherců, kteří si s sebou odnesou  hezké ceny.

Vstup volný, akce česky a francouzsky.

Francouzský institut...
Tel: 221401011
Štěpánská 35
Praha 1, 11121
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Doporučujeme vyzkoušet: