Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

12
března

Paradox: Co můžou umělci udělat pro umělou inteligen...

Centrum současného umění DOX

zpět na výpis akcí
 

Na četné otázky týkající se umělé inteligence chceme hledat odpovědi spolu s našimi hosty.

Datum:12. 03. 21
Cena:Zdarma
Čas:18:00 - 19:30
Kategorie: poznání|ostatní

Umělá inteligence je „buzzword“, populární slovo, které stimuluje naši představivost, rozum i emoce. Diskuzí kolem využití nebo zneužití umělé inteligence je čím dál víc. Co konkrétně se mění s jejím nástupem? Do jakých oblastí v blízké budoucnosti zasáhne? Je svět prorostlý umělou inteligencí spíše dystopií, nebo se můžeme těšit na „nové kolegy/ně“, kteří nám pomohou zlepšit svět? A co na to umění? Jaká je role umělců a umělkyň v rozvoji umělé inteligence? Mají stimulovat rozvoj samotné technologie, nebo se mají spíše zaměřit na netechnologické přemýšlení o těchto nových exponenciálních nástrojích? Jak umělá inteligence ovlivní oblast autorských práv? A co takové jemné dovednosti? Kdo pomůže s jejich rozvojem? Jak máme posilovat jejich pozici v rámci rozšířeného pole inteligence, které díky technologiím, jako je umělá inteligence, vzniká? Na tyto a další otázky chceme hledat odpovědi spolu s našimi hosty. 

Moderátorka: Sara Boutall

Hosté: Lenka Hámošová, Dita Malečková a Daniel Sýkora

Mapa po Praze

Tato akce má více míst konání po Praze

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme 10 nově otevřených podniků za rok 2020, které podle nás na pražské scéně nejvíc zazářily. Kolik z nich jste už navštívili a ochutnali?

Doporučujeme vyzkoušet: