Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

22
března

Online: Genderman is the new gentleman: muži a femin...

Venuše ve Švehlovce

zpět na výpis akcí
 

Venuše ve Švehlovce přináší portréty vítězů ankety Genderman 2020!

Datum:22. 03. 21
Cena:Zdarma
Čas:19:00 - 21:00
Kategorie: poznání|ostatní

Moderní feminismus je pro všechny, přesto je spojován často s falešnými představami a kontroverzemi. Proto Otevřená společnost,o. p. s. pořádá anketu Genderman, kterou za rok 2020 vyhrál poslanec František Kopřiva. Na druhém a třetím místě se umístili novinář Filip Titlbach a terapeut Honza Vojtko.
Venuši ve Švehlovce zajímá, jaké si aktuální vítězové nesou životní zkušenosti a jak se v nich odrazil zájem o ženská práva. Jak vnímají "krizi mužství", o které se stále častěji hovoří? A co opravdu mužům přináší feminismus?
Tři jedinečné rozhovory bez předsudků startují na MDŽ! Rozhovory povede administrátorka skupiny Everyday Partiarchy Bullshit, Alena Julie Novotná.

15. března se můžete těšit rozhovor s psychologem a terapeutem Janem Vojtkem, který obdržel cenu za třetí místo. Jan Vojtko se specializuje na párovou terapii, daří se mu pojmenovávat stereotypy týkající se genderových rolí a odvážně narušuje heteronormativní prostor. Otevřeně se hlásí k feminismu a svým veřejným vystupováním podporuje osvětu v oblasti prevence genderově podmíněného násilí.

Mapa po Praze

Tato akce má více míst konání po Praze

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme 10 nově otevřených podniků za rok 2020, které podle nás na pražské scéně nejvíc zazářily. Kolik z nich jste už navštívili a ochutnali?

Doporučujeme vyzkoušet: