Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
NaFilm

Slavné varhanní koncerty

Menu
náš tip
02.06. do 07.11.
19:00 - 20:00
JCH ART AGENCY PRAGUE
web
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat akci přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.
Slavné varhanní koncerty

Večerní varhanní koncerty v kostele sv. Františka u Karlova mostu jsou již po 28 let neodmyslitelnou součástí kulturního života Staré Prahy!

 
Cena: od 350 Kč
 
Kostel sv. Františka z Assisi
Křížovnické náměstí 3
11000, Praha
Vizitka pořadatele 
 

 Ave Maria a další slavné árie
Mozart | Bach | Dvořák | Händel | Schubert | Seger | Gounod | Franck | Vivaldi

Představte si navrátit se v čase a moci slyšet hudbu tak, jako v Mozartových časech.

Slavné varhanní koncerty se v rámci 28. sezón 2020 konají od 2. června do 7. listopadu denně mimo pondělí v 19 hodin.

Zažijte večer v úchvatném restaurovaném interiéru barokního kostela svatého Františka z Assisi v samém srdci Starého Města za poslechu druhých nejstarších varhan v Praze. Vedle skladeb světoznámých mistrů období baroka a klasicismu zazní i hudba českých autorů. Posluchačsky přístupná, avšak umělecky hodnotná dramaturgie střídá již tak bohatý barokní zvuk varhan a kombinace jejich spojení se sólovými nástroji či zpěvem předních českých umělců.

V kostele sv. Františka se nachází unikátní barokní varhany z roku 1702, které jsou druhým nejstarším nástrojem v Praze. Na tento proslulý, dnes navíc citlivě opravený nástroj, zde hrála řada osobností, vedle jiných i W. A. Mozart, A. Dvořák nebo J. F. N. Seger. Varhany jsou umístěny v pravé přední části kostela, je tak zajištěn skvělý akustický i vizuální zážitek.

Již tradičním překvapením pro Vás jsou i uvítací fanfáry v podání dvou trubačů ve stylizovaných kostýmech, hrané na „heroldské trompety“ po dobu 30 minut před začátkem koncertu na vstupním schodišti před kostelem sv. Františka.

Kostel je otevřený pro veřejnost ve dnech koncertů, od 11 do 17 hodin.
Na místě můžete také zakoupit vstupenky na koncert a rezervovat si zdarma pěkná místa, z nichž je v průběhu koncertu vidět na varhany i umělce, kteří prostor rozezvučí.

Více informací, jednotlivé termíny a koncertní programy:

VARHANNIKONCERTY.CZ


Zpět na homepage