Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
  Přestupní stanice

Na březích Nilu

Menu
náš tip
24.07. do 10.01.
10:00 - 18:00
Národní muzeum - Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur
web
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat akci přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.
Na březích Nilu

Zajímá vás, jaká zvířata kdysi žila na Nilu, a které rostliny je obklopovaly? Pak přijďte na výstavu asijských, afrických a amerických kultur.

 
Cena: od 100 Kč
 
Národní muzeum - Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur
Betlémské náměstí 269/1
110 00, Praha 1
Vizitka pořadatele 
 

Výstava Na březích Nilu představuje v celkem čtyřech sálech přírodní svět starověkého Egypta a starověké Núbie. Vše navíc velmi srozumitelnou formou tak, aby si všichni návštěvníci odnesli spoustu zajímavých poznatků a jedinečných dojmů. K vidění budou nejen unikátní předměty, které kdysi tvořily například pohřební výbavu starých Egypťanů nebo byly používány v každodenním životě, ale také reprodukce dvourozměrných vyobrazení z egyptských a núbijských chrámů a hrobek, historické a současné fotografie a v neposlední řadě také dochované písemnosti na papyrech a ostrakách. Velkým lákadlem budou bezpochyby zvířecí mumie. Návštěvníci si tak prohlédnou například mumii čápa, psa nebo krokodýla či dokonce mumifikované vejce.


Zpět na homepage