Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
  Loono

Jitka Hanzlová: Dvě tišiny

Menu
náš tip
13.11. do 16.02.
10:00 - 18:00
Národní galerie
web
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat akci přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.
 
Jitka Hanzlová: Dvě tišiny

Umělkyni a fotografku Jitku Hanzlovou, která vloni oslavila šedesáté narozeniny, dnes možná zná víc německé než české publikum.

Národní galerie
Staroměstké náměstí 12
110 15, Praha 1
Vizitka pořadatele 
 

Autorka roku 1982 požádala o azyl v Německu, dnes žije v Essenu. Převzala několik významných ocenění včetně těch udělovaných ve Francii, například cenu Grand Prix Arles nebo Paris Photo Prize for Contemporary Photography.
Letos průřez její tvorbou, který bude první komplexní výstavou Hanzlové v Česku, pro Národní galerii chystá v Polsku narozený, avšak už několik let v Praze působící kurátor Adam Budak. Podle něj fotografické cykly Hanzlové zkoumají člověka, prostředí i krajinu, v níž žije. "Zkoumají, jakým způsobem náš domov a okolí nesmazatelně formují naši identitu," míní Budak, který byl několik uplynulých let šéfkurátorem Národní galerie a výrazně tak spolu s ředitelem Jiřím Fajtem formoval její otevřenější, novou tvář.


Zpět na homepage