Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
  Přestupní stanice

Bonjour, Monsieur Gauguin: Čeští umělci v Bretani 1850–1950

Menu
náš tip
16.11. do 17.03.
10:00 - 18:00
Národní galerie
web
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat akci přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.
 
Bonjour, Monsieur Gauguin: Čeští umělci v Bretani 1850–1950

Výstava zmapuje přítomnost českých umělců v Bretani v letech 1850–1950.

 
Cena: 220 Kč
 
Národní galerie
Staroměstké náměstí 12
110 15, Praha 1
Vizitka pořadatele 
 

Bretaň odjakživa přitahovala výtvarné umělce a na přelomu století se díky pontavenské škole stala významným uměleckým centrem moderního umění, kam se sjížděli nejprogresivnější malíři tehdejší doby. Pravidelně do Bretaně jezdili i umělci českého původ, několik málo z nich se tam i na čas usadilo.

Výstava zmapuje přítomnost českých umělců v Bretani v letech 1850–1950 a zhodnotí, jakým způsobem zachycovali její drsnou krajinu či tradiční bretonské motivy, vliv pontavenské školy na jejich tvorbu či naopak její jedinečnost.

Díla českých autorů (např. Jaroslav Čermák, Antonín Chitussi, Alfons Mucha, Josef Čapek, František Kupka, Jan Zrzavý, Alén Diviš, Toyen, Jan Křížek) budou doplněna o srovnání s obrazy zahraničních tvůrců jako Paul Gauguin, Paul Sérusier a Émil Bernard.

Výstavu připravila Národní galerie v Praze ve spolupráci s Musée dépertemental breton, kde se bude výstava konat od června do září 2018, poté se přesune do paláce Kinských.   


Zpět na homepage