Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
  Open House Praha 2026

Den zdraví a Farmářský trh

Menu
náš tip
27.05. do 27.05.
11:00 - 18:30
Florentinum
web
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat akci přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.
Den zdraví a Farmářský trh

Udržitelně na poli, na talíři i v šatníku: Florentinum 27. května ožije farmářskými trhy, swapem a diskuzí s hvězdnou šéfkuchařkou.

Florentinum
Na Florenci 19
110 00, Praha 1
Vizitka pořadatele 
 

Jak chutná moderní vegetariánská gastronomie, proč dává ruční pěstování zeleniny smysl a jak efektivně osvěžit šatník bez zbytečného nakupování? Odpovědi nabídne středa 27. května v pražském Florentinu a prostoru vegetariánské restaurace Green Table.

Tuto akci pořádá Skupina Veolia, pro kterou jsou udržitelnost a ochrana přírody dlouhodobými prioritami, jež se snaží aktivně prosazovat nejen ve svém podnikání, ale i skrze podporu smysluplných komunitních projektů. Program ve Florentinu je praktickou ukázkou toho, jak lze principy cirkulární ekonomiky a šetrného přístupu k planetě přenést do každodenního života každého z nás.

Od farmářů přímo na talíř

Již od 11:00 zaplní venkovní prostory Farmářské trhy sdružení Lokálové. Návštěvníci zde mohou nakoupit poctivé produkty od lokálních pěstitelů a výrobců. Cílem je představit biopotraviny a sezónní plodiny v jejich nejlepší kondici a podpořit českou zemědělskou produkci.

Dejte oblečení druhou šanci a pomozte Sue Ryder

Paralelně s trhy bude v prostorách Green Table skupiny Veolia probíhat oblíbený SWAP oblečení (13:00 – 17:00). Princip „přines, co nepoužíváš – odnes, co se ti líbí“ pomáhá bojovat proti textilnímu odpadu.

Charitativní přesah: Akce není jen o výměně. Nevyužité kousky podpoří sbírku pro neziskovou organizaci Sue Ryder, která pomáhá seniorům a jejich blízkým.
Sběr věcí: Oblečení, doplňky či hračky v dobrém stavu lze nosit do Green Table již v předstihu od 18. května.

Green Apéro: Hvězdy vegetariánské scény v křesle pro hosty

Vyvrcholením dne bude v 17:30 diskuzní setkání Green Apéro. Hostem bude Miluše Makó, šéfkuchařka restaurace Green Table a jedna z nejvýraznějších tváří současné české vegetariánské scény. Miluše je známá tím, že boří mýty o „nudné zelenině“ a ukazuje, jak může být rostlinná strava sofistikovaná a plná chutí.

Sekundovat jí bude farmář Jakub Pešek, který se specializuje na ruční pěstování zeleniny bez použití chemie. Celým večerem provede novinář a moderátor Michael Rozsypal. Pro návštěvníky bude připraveno i tematické vegetariánské občerstvení a sklenka Crémantu.

 


Zpět na homepage