Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
  Crème de la Crème – Nejlepší italská zmrzlina v Praze

Jiří Máška | Výstava obrazů, grafiky a soch

Menu
náš tip
19.09. do 19.10.
18:00 - 18:00
A&A Galerie
web
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat akci přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.
 
Jiří Máška | Výstava obrazů, grafiky a soch

Pozvánka na vernisáž a novou výstavu Jiřího Mášky v A&A Galerii na Malé Straně.

 
Cena: Zdarma
 
A&A Galerie
Újezd 409/19
110 00, Praha 1 - Malá Strana
Vizitka pořadatele 
 

Jiří Máška patří v poslední dekádě mezi nejúspěšnější malíře a grafiky nejen v České republice, ale i v Evropě, potažmo ve světě. Svými díly se prezentuje na výstavách napříč celou planetou. Jen v posledních třech letech byl pozván jako reprezentant Ministerstva kultury ČR do Pekingu, dále se zúčastnil výstav ať už soukromě či soutěžně v Bologni, Paříži, Barceloně nebo New Yorku. Na základně posledně jmenovaného velkoměsta, které se neoficiálně považuje za Mekku umění, jej oslovil osobní asistent samotné herecké legendy Roberta Redforda, aby vystavoval na jeho privátní „session“ s dalšími váženými hosty.

Jiří Máška má za sebou vskutku bohatý život. V roce 1983 poměrně dramaticky emigroval do USA, aby tomu předcházela práce na rybářské lodi, následovalo studium na tamějších univerzitách a celkově vzato aklimatizování sebe sama v naprosto jiné mentalitě, s čímž se jeho bohémská, místy i buřičská povaha občasně neslučovala. Na konci minulého tisíciletí začal podnikat na karibském ostrově Roatanu u Hondurasu, kde nechal postavit pivovar a rybářské lodě na bázi replik z Pirátů z Karibiku. Pestrost Máškova života dokazuje i jistá „nesmrtelnost“, přičemž dvakrát havaroval s letadlem a jednou ztroskotal s lodí, aby byl až po 20 hodinách zachráněn místními domorodci.

Vernisáž výstavy v A&A Galerii – 19. 9. 2023 v 18 hod     
Kulturní program
→ Bude tam probíhat fiktivní zatčení Policií, protože pan Máška neprojevuje dostatečné nadšení nad ukrajinskou ofenzívou.

→ Bude také vystupovat Pepa Nos se dvěma protest songy. Zapívá také zpěvák Národní Opery pan Škoda a Matěj Rupert.

→ Bude se losovat o 10 grafických listů a o obraz za Kč 50 000,- Tyto grafiky a obraz může vyhrát každý, kdo své jméno napíše na papírek a vhodí do klobouku.

→ Bude přítomen i slavný imitátor a bude předvádět Miloše Zemana, jak se hádá s Václavem Klausem o obrazech Jiřího Mášky.


Zpět na homepage