Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
  Nocleženka - Armáda spásy

Young Film Fest

Menu
náš tip
20.09. do 24.09.
09:00 - 18:00
Kino Kavalírka
web
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat akci přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.
 
Young Film Fest

Netočíme filmy a nejsme jenom promítači. Jsme filmový festival, během kterého se staneš filmovým porotcem, kritikem a filmovým zasvěcencem. 

Kino Kavalírka
Praha
Praha
Vizitka pořadatele 
 

Budeš vším, jen ne obyčejným divákem.

KDY? 20. - 24. září 2023
KDE? Kino Kavalírka a Centrum současného umění DOX
PRO KOHO? Pro děti, mládež, rodiče, širokou veřejnost, filmové profesionály, pedagogy, lektory, zájemce o audiovizuální výchovu, studenty filmových profesí…(span máme široký a brzy vám vysvětlíme proč)

CENA YOUNG FILM FESTU 2023
Na festivalu promítáme pečlivě vybrané filmy z celého světa, které jsme si vytipovali na filmových festivalech. Do témat filmů pak ex post dloubeme, pitváme myšlenky a křičíme ven emoce, které v nás snímek vyvolal. Po živých diskusích vychladneme a vyhodnotíme, který je podle nás ten nejlepší Ten díky vám dostane Cenu Young Film Festu 2023 podle věkových skupin, které o jeho osudu rozhodly. Cenu Young Film Festu 2023 mají možnost udělit mladí diváci ve věkových kategoriích 9 – 11, 12 – 14 a 15 – 19 let v sobotu 23. září v Kině Kavalírka a v DOXu a v neděli 24. září v Kině Kavalírka.

INDUSTRY PROGRAM
V pátek 22. září naopak otevíráme brány filmovým profesionálům, pedagogům, filmovým studentům a vůbec všem zájemcům o audiovizuální výchovu: Industry program. Probereme videohry ve výuce, příklady té nejlepší praxe filmové výchovy z Holandska a Německa a současnou produkci pro mládež. Na závěr si dáme pár neformálně networkingových drinků.

CINEMINI
Dočetli jste se až sem? Našli jste  hidden gem  našeho programu: projekt Cinemini, který ve světě nemá obdoby. Stali jsme se prvními oficiálními partnery tohoto unikátního projektu filmové výchovy pro děti ve věku 3 – 6 let v České republice a vy u toho můžete být s námi. V pátek a v sobotu od 9:00 v DOXu. Přiveďte své drahé ratolesti a rozvíjejte spolu s námi jejich bezmeznou imaginaci a audiovizuální chápání pod taktovkou zkušených lektorů, kteří velmi dobře vědí, co dělají.

YOUNG FILM FEST
Young Film Fest umí být hodně vyčerpávající (což jste už asi pochopili), ale vězte, že není jako žádný jiný a filmovou výchovu pojímá tak, jak si jiní netroufnou: bez přehnaných formalit otevřeně mluvíme o vhodných i nevhodných tématech. Víme, jak na to. Přijďte nás zkontrolovat ve dnech 21. - 24. září 2023 do Kina Kavalírka a DOXu.

PS: Jo a ještě pro vás vlastně máme v sobotu připravený doprovodný program na zahrádce Kina Kavalírka… 


Zpět na homepage