Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
  Nocleženka - Armáda spásy

Encyklopedie ničeho

Menu
náš tip
22.09. do 22.09.
19:30 - 21:30
Divadlo DISK
web
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat akci přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.
 
Encyklopedie ničeho

Autorská hra studentů katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. Budete se divit, budete se smát, možná se i dozvíte něco nového.

 
Cena: 200 Kč
 
Divadlo DISK
Karlova 26
110 00, Praha 1
Vizitka pořadatele 
 

Nic je záporný pojem, který získává význam teprve svým protikladem – něco.

                                                                                 –Wikipedia

Každý z nás je svou vlastní encyklopedií. Ve své mysli a těle nosíme informace, které jsme se naučili a které jsme zažili. Většinu těchto informací a těchto dovedností považujeme za nesmysly a zbytečnosti a zdá se, že jsou o ničem. Ve světě přetíženém a posedlém „správnými” a „užitečnými” informacemi se 7 performerů pokouší tuto představu zpochybnit tím, že se podělí o svou osobní encyklopedii a prozkoumají hloubku a hodnotu banalit, nesmyslů a zbytečností. 

Jsme definováni ostatními, sami sebou a informacemi a dovednostmi, které známe nebo jimiž disponujeme. Na druhou stranu jsme definováni také tím, co nevíme. Co je vnímáno jako užitečná informace a co už ne? A kdo to posuzuje? Co je informace, kterou opravdu chceme/potřebujeme znát v našem životě – je to snad to, kdy byla podepsána Mnichovská dohoda, nebo který záchod je v Mnichově nejčistší a nejhezčí?


Zpět na homepage