Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
  Září proti plýtvání

Zrcadlit štěstí

Menu
náš tip
21.07. do 20.02.
00:00 - 23:59
SmetanaQ Gallery
web
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat akci přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.
Zrcadlit štěstí

Zrcadlit štěstí přináší kolekci fascinujících fotografií zachycující okamžiky, kdy lidé prožívají silné emoce při sledování pozitivních videí.

 
Cena: Zdarma
 
SmetanaQ Gallery
Divadelní x Krocínova
11000, Praha
Vizitka pořadatele 
 

Díky objevu neurofyziologa Giacoma Rizzolattiho se dozvídáme o existenci zrcadlových neuronů, které úžasným způsobem reagují na pohyby, řeč těla, mimiku a emoce druhých. Emoční zrcadlení tedy přináší emocionální prožitky pouhým pozorováním. Co se skrývá za tímto fenoménem a jak může ovlivnit naši vlastní projekci? Snažíme se katalyzovat své vnímání a vyvolat tím pozitivní reakce svého okolí? Další výstava galerie Fasáda, volně navazující na výstavu Zrcadlení, se snaží nejen vyvolat pozitivní emoce, ale také vede kolemjdoucího diváka k hlubšímu zamyšlení nad tím, jak se jeho povahové vlastnosti promítají do okolního světa.
Autor: Jakub Jahn
Vernisáž 20. 7. 2023 od 18.00 v ulici Divadelní

Výstavu si můžete prohlédnout na fasádě domu SmetanaQ z prostoru křižovatky ulic Divadelní a Krocínova.

Fasáda je název mimořádného výstavního prostoru, jenž vznikl za cílem propagace současného českého umění a oživení nejen výbuchem poškozené fasády domu v Divadelní ulici. Hlavními myšlenkami galerie je podpora generační i genderová diverzity, pestrost výběru umělců a různorodost použitých výtvarných technik. Výstavní program, jenž se obměňuje dvakrát ročně, se věnuje převážně apolitickým tématům.


Zpět na homepage