Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
  Tim Burton - Návraty

Výstava Jakuba Špaňhela ukáže oblaka pod zlatými hvězda

Menu
náš tip
09.03. do 04.06.
SmetanaQ
web
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat akci přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.

Jeden z nejvýraznějších představitelů současné české výtvarné scény na ní představí vybraná díla z předchozí tvorby i nové obrazy.

 
Cena: Zdarma
 
SmetanaQ Gallery
Smetanovo nábřeží 4
11000, Praha 1
Vizitka pořadatele 
 

Témata obrazů propojí interiér s volným prostorem, zlato hvězd s oblaky všedního dne a romantismus s realitou protkanou stopami dekadence. Výstavu zahájí vernisáž 9. 3. 2023 v 18 hodin, Oblaka pod zlatými hvězdami budou návštěvníci moc obdivovat až do 4. 6. 2023.

Špaňhelův malířský rukopis v sobě spojuje postupy klasické malby s uvolněnou spontánní technikou, která redukuje vyobrazená témata na jejich primární podstatu. „Jakubovy obrazy se dají popsat jako expresivní imprese i jako impresivní exprese. Jsou svým způsobem pořád o realitě, ale ne vždy ji dokážeme hned dekódovat,“ popisuje jeho tvorbu kurátorka výstavy Oblaka pod zlatými hvězdami Martina Vítková.

Výstavu Jakuba Špaňhela zahájí vernisáž 9. 3. 2023 v 18 hodin. Oblaka pod zlatými hvězdami budou návštěvníci moc obdivovat až do 4. 6. 2023. SmetanaQ Gallery jeveřejnosti otevřena od úterý do neděle od 11:00 do 18:00 hodin.

______________________________________________________________________

SmetanaQ Gallery

Výstava Oblaka pod zlatými hvězdami

Kurátorka: Martina Vítková

9. 3. 2023 – 4. 6. 2023

Facebooková událost 

Vernisáž proběhne 8. 3. 2023 v 18 hodin.


Zpět na homepage