Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
  VELKÝ DEN DĚTÍ S MATTEL

Ženy mohou... Vzděláním k nezávislosti

Menu
náš tip
08.03. do 07.04.
00:00 - 23:59
Pražské náplavky
web
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat akci přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.
 
Ženy mohou... Vzděláním k nezávislosti

Pražskou Náplavku u Jiráskova náměstí velkoformátová výstava s názvem „Ženy mohou...Vzděláním k nezávislosti“.

 
Cena: Zdarma
 
Pražské náplavky
Rašínovo nábřeží
12000, Praha
Vizitka pořadatele 
 

Výstava představí Elišku Krásnohorskou, spisovatelku, překladatelku a jednu ze zakladatelek ženského hnutí v českých zemích. Provede také historií ženské vzdělanosti od založení gymnázia Minerva (prvního dívčího gymnázia ve střední Evropě), seznámí s prvními absolventkami univerzitních oborů a připomene, že teprve relativně odnedávna ŽENY MOHOU dělat spoustu věcí, které nyní považujeme za samozřejmé.

Návštěvníci*ice budou mít od 8. března do 7. dubna 2023 příležitost vidět reprodukce unikátních fotografií a dokumentů (nejen) z Archivu Elišky Krásnohorské, který patří Knihovně Jiřiny Šiklové (Gender Studies, o.p.s.). Originály vystavených archiválií a mnoho dalšího bude možné vidět v Knihovně Jiřiny Šiklové v rámci doprovodné minivýstavy.

Výstava „ŽENY MOHOU...Vzděláním k nezávislosti“ se koná v rámci projektu „KU-CH2-033 - Od Elišky Krásnohorské k Jiřině Šiklové - po stopách ženské vzdělanosti“, který je podpořen Islandem, Lichtenštejnskem a Norskem prostřednictvím Fondů EHP (Program Kultura).


Zpět na homepage