Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
  Věnečky Janeček - Nová zimní edice

Architekti Malostranského hřbitova - procházka

Menu
náš tip
01.10. do 01.10.
14:30 - 16:00
Open House Praha
web
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat akci přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.
 
Architekti Malostranského hřbitova - procházka

Místo odpočinku celé řady významných osobností i inspirace pro sbírku básní Jana Nerudy Hřbitovní kvítí – to je Malostranský hřbitov na Smíchově.

 
Cena: 260 Kč
 
Open House Praha
Malostranský hřbitov, Plzeňská ul.
15000, Praha 5
Vizitka pořadatele 
 

Založen byl při morové epidemii na konci 17. století a před vznikem hřbitova na Malvazinkách sloužil jako městské pohřebiště pro celý levý břeh Vltavy.

Vycházka po hřbitově se bude věnovat nejen barokním stavitelům Kryštofovi a Kiliánu Ignáci Dientzenhoferovým, kteří jsou zde na neznámém místě pochováni, ale představí i odkazy dalších osobností. Leží tu například architekti Jan Klement Zober a Josef Zobel, autoři rekonstrukce Vrtbovského paláce, slavný malostranský stavitel Josef Jäger, dále pak známí sochaři, malíři či představitelé národního obrození.

Otec a syn Dientzenhoferové nemají s Prahou 5 společné jen místo svého posledního odpočinku. Kilián Ignác si na Smíchově pro potřeby své rodiny postavil letní sídlo, dnes známé jako letohrádek Portheimka. Společně se svým otcem pak navrhli nejslavnější barokní chrám Prahy – jezuitský kostel sv. Mikuláše na Malé Straně. Vycházka se uskuteční u příležitosti 300. výročí úmrtí Kryštofa Dientzenhofera (1655–1722).


Zpět na homepage