Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Pozvánky zde na webu můžou být neaktuální, snažíme se je upravit. Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

Zavřít reklamu
Kogo - Slovanský dům

Martin Řezníček: Rozpojené státy? - online

Menu
náš tip
24.11. do 24.11.
19:00 - 20:00
Knihovna Václava Havla
web
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat akci přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.
 
Martin Řezníček: Rozpojené státy? - online

O Americe jako výjimečné a zároveň obyčejné zemi si bude Martin Řezníček povídat s ředitelem Knihovny Václava Havla Michaelem Žantovským.

 
Cena: Zdarma
 
Knihovna Václava Havla
Online
110 00, Praha 1
Vizitka pořadatele 
 

Martina Řezníčka jako zpravodaj a moderátor pravidelně vystupuje na obrazovkách České televize, aby přinesl nejnovější zprávy. Když mezi lety 2012–⁠2017 působil jako zpravodaj ČT ve Washingtonu, originálním a zároveň hluboce informovaným způsobem přibližoval českému publiku dění za „velkou louží“. Právě z tohoto období vznikla kniha Rozpojené státy: Amerika nejen televizní kamerou, v níž Martin Řezníček popisuje setkání se zajímavými osobnostmi, stejně jako nabízí pohled na některé aspekty amerického života, které nám Evropanům mohou přijít přinejmenším zvláštní. A právě o této knize o Americe jako výjimečné a zároveň obyčejné zemi, která má své vlastní problémy, si bude Martin Řezníček povídat s ředitelem Knihovny Václava Havla Michaelem Žantovským, jenž působil v USA jako velvyslanec České republiky.

Diskuzi moderuje Jana Sehnálková z Katedry severoamerických studií FSV UK.

• Pořad můžete sledovat živě na Facebooku Knihovny VH a na Havel Channel. •


Zpět na homepage