Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Divadlo Kampa

Praha 1, Nosticova 2a, 11000

zpět na výpis
 
Divadlo Kampa

Prostor pro kulturu sebepoznávání.

Telefon:776447744
Kategorie: kultura|divadla

Divadlo Kampa vzniklo v září 2010, je provozováno o.s. Paralela a svou laskavou záštitu, entuziasmus a podporu tomuto prostoru poskytuje Jaroslav Dušek.

První představení a program proběhly v září 2010, divadlo provozuje o.s. Paralela a jedná se o ojedinělý kulturní neziskový projekt, jehož úspěch a přežití závisí na každém návštěvníkovi tohoto místa. Naším cílem je mimo jiné ukázat, že podobně atypické kulturně-sociální projekty mají svůj význam a mohou na pražské kulturní scéně existovat i bez podpory od oficiální garnitury.

Principem je vytváření programu dle hlasu svého srdce, kdy funguje důvěra v energii společného prostoru. Přejeme si, aby Kampa  žila po celý den, aby si lidé zvykli, že je to místo, které jim nabízí smysluplné trávení volného času za slunce i deště, během všedních dnů i ve dnech volna, zkrátka vždy. Místo, kam se budou rádi navracet, protože je bude obohacovat a inspirovat, čili budou se zde skutečně “sebepoznávat”...

Prostor: Divadlo Kampa sestává z divadelního sálu o kapacitě 55-85 diváků a útulného podkroví s kapacitou cca 20 lidí, v němž se odehrávají dílny - semináře, cvičení, setkávání.

Historie: Divadlo se nachází v areálu budov patřících české obci Sokolské. Bylo v minulosti provozováno několika různými subjekty a v čase měnilo své jméno (Divadlo Nablízko, Divadlo Čertovka). Nyní má tento krásný prostor v pronájmu, cíleně jej opečovává a kultivuje občanské sdružení Paralela. Provoz divadla je realizován pod laskavou záštitou a s podporou pana Jaroslava Duška. Právě on objevil možnost pronájmu divadélka a oslovil Paralelu o.s. ke spolupráci. A vznikl tak projekt nejen divadelní…. ale i skutečný prostor pro kulturu sebepoznávání.

Program: Nabízíme představení pro dospělé ale i děti, koncerty, workshopy, přednášky či diskuzní setkání. Můžete si přijít zacvičit, okusit něco z čajového světa, zatančit, zazpívat, zabubnovat, meditovat, sebepoznávat se a rozvíjet se na mnoha úrovních ....návštěvníci tohoto divadla rozhodně nejsou jen pasivními diváky.


Účastníme se akce Noc divadel!

Nosticova 2a
Praha 1, 11000
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme 10 nově otevřených podniků za rok 2020, které podle nás na pražské scéně nejvíc zazářily. Kolik z nich jste už navštívili a ochutnali?

Doporučujeme vyzkoušet: