Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
22
června

Kafkovské léto na Vltavě začíná v DOXu

Centrum současného umění DOX

zpět na výpis akcí
 

100 let uplynulo od smrti Franze Kafky, kterému se na Vltavě budeme věnovat po celé léto. 

Datum:22. 06. 24
Cena:Zdarma
Čas:14:00 - 16:00
Kategorie: kultura|ostatní, hudba

 Přijďte do kavárny galerie DOX v pražských Holešovicích, kde se budete moci potkat se s hosty a poznat nové pohledy na osobnost a dílo světově proslulého prozaika.
Hosté: herec Kamil Halbich, spisovatelka Zuzana Říhová, historik umění Otto M. Urban a kontrabasista Tomáš Liška
Moderuje Hana Slívová

V rámci Kafkovského léta na Vltavě v rozhlasové premiéře uvádíme román Zámek v podání herce Kamila Halbicha. Přijde také Zuzana Říhová, autorka románu Příběh Proměny o setkání Franze Kafky se svou pozdější snoubenkou Felicí Bauerovou i o spletitých zákrutách jeho komplikované mysli, a hostitelskou instituci bude reprezentovat historik umění Otto M. Urban, kurátor zdejší výstavy Kafkaesque, která se zaměřuje na reflexi Kafkova díla a poetiky v současném výtvarném umění.
O hudební doprovod se postará jazzové trio kontrabasisty Tomáše Lišky (Václav Greif – piano, Cyrille Oswald - tenor sax)
Partnerem akce je Galerie DOX

Odpoledne s Vltavou bude probíhat v Kavárně DOX, kde je vstup zdarma. Pokud byste chtěli vidět aktuální výstavu KAFKAESQUE, vstupenku je možné zakoupit u vchodu do galerie. 

Centrum současného u...
Tel: 295568123
Poupětova 793/1
Praha 7, 17000
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: