Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
29
listopadu

KunstKino: Reprise (2006) 29. listopadu 2023

Kunsthalle Praha

zpět na výpis akcí
 

Projekce

Datum:29. 11. 23
Cena:Zdarma
Čas:19:00 - 21:00
Kategorie: kultura|galerie

Erik a Phillip se snaží prosadit jako spisovatelé. Erik je nakladateli odmítnut jako netalentovaný, zato Phillipův rukopis je přijat a mladík se téměř přes noc stává jedním z představitelů norské kulturní scény. O šest měsíců později přijíždí Erik s kamarády za Phillipem do psychiatrického ústavu, aby ho odtamtud odvezli po dlouhodobém léčení. Na další psaní nemá Phillip ani pomyšlení, zato Erik ve svých literárních pokusech pokračuje a snaží se přesvědčit kamaráda, aby se k psaní zase vrátil.

První film Joachima Triera lze chápat jako subtilně pojednanou úvahu o mládí jakožto čase plném příslibů, plánů a nadějí, které se postupně smutně rozplývají pod náporem životních zkoušek. Jeden z nejvýraznějších skandinávských talentů si za Truffautem ovlivněný debut odnesl z 41. KVIFF cenu za režii. (oficiální text distributora)

Termín konání: 29/11 2023, 19.00

  • režie: Joachim Trier

  • Norsko, 2006, 103 min

  • v originálním znění s českými titulky

Kunsthalle Praha
Tel:
Klárov 5
Praha 1, 118 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: