Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
23
září

Jeremy Deller: Everybody in The Place – Neúplná histori

Kunsthalle Praha

zpět na výpis akcí

Projekce

Začátek:23. 09. 23
Konec:09. 10. 23
Cena:Zdarma
Čas:00:00 - 00:00
Kategorie: kultura|galerie

Pop-up video projekce v Booklounge Kunsthalle Praha představuje snímek Jeremyho Dellera Everybody in The Place: Neúplná historie Británie mezi lety 1984 a 1992. Film vychází z reálné vyučovací hodiny pro středoškolské studentstvo v Londýně, které se pod taktovkou umělce dozvídají o společenské historii Spojeného království optikou acid house a rave hudby. Síla elektronické hudby prostupuje generace i geografické lokace, má až mytologickou i rituální povahu. Deller jí dodává další rozměr – výraznou roli v rámci socio-politických momentů od stávek horníků až po rozšíření LGBT kultury. Snímek z roku 2018 je důležitým komentářem nejen pro Anglii Brexitu, ale také pro naše středoevropské prostředí. „Jak v osmdesátkách, tak i dnes se nacházíme v silně pravicovém prostředí a hudba a populární kultura nám mohou sloužit jako dobrý způsob zkoumání, jak v této těžké době lidé reagují,“ dodává umělec oceněný prestižní Turnerovou cenou. 

Kunsthalle Praha
Tel:
Klárov 5
Praha 1, 118 00
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: