Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
27
ledna

Silvia Krivošíková: Die Kraft

Trafo Gallery

zpět na výpis akcí

Výstava slovenské autorky žijící ve Vídni, Silvie Krivošíkové, jejíž obrazy v sobě nesou zvláštní, magickou podmanivost.

Začátek:27. 01. 23
Konec:12. 03. 23
Čas:15:00 - 19:00
Kategorie: kultura|galerie

Kurátor: Petr Vaňous
Vernisáž výstavy: 26.1. 2023 od 19:00

Trafo Gallery představuje samostatnou výstavu slovenské autorky žijící ve Vídni, Silvie Krivošíkové, jejíž obrazy v sobě nesou zvláštní, magickou podmanivost. Vyvazují se z linearity neúprosného času a i ty nejbanálnější okamžiky všedního dne povyšují na menší nebo větší zázraky. Svět, který je prožíván jako drsná aréna k obhájení vlastní existence, dostává na jejích plátnech auru pohádkově či baladicky laděných příběhů, v nichž se lidské odhodlání a vitalita poměřují s životními překážkami různého druhu a závažnosti. Právě z napětí mezi skutečnou realitou a jejím svobodným malířským uchopením, které nemá daleko k zobecňující básnické obraznosti, prýští ona magická atmosféra posvátnosti, jež se nad vším vznáší a vším prostupuje jako duch toho, co je a má být dobré. Vazba na předmětnost je tu symbolicky podmíněna vnitřní intencí člověka, který přirozeně směřuje za svým cílem. U Silvie je to naplňované ženství a mateřství, které tvoří základní tematický půdorys celého malířského díla. Název výstavy Die Kraft pak odkazuje na sílu, energii, na pud k jednání a přežití, který modeluje cestu vlastního směřování. Zázemím této „síly“ je schopnost, odhodlání a vůle jednat. Vernisáž výstavy proběhne 26. ledna 2023 od 19.00 hod a komentovaná prohlídka dne 14. února od 18.00 hod.

Děkujeme partnerům výstavy:
Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy, Canadian Medical, Seznam.cz, Skupina ČEZ, LEX Auto, Dopravní podnik hlavního města Prahy, Jatka78, Art District 7, Radio Color, Radio 1, Kdykde.cz a Wine4You.

Trafo Gallery
Tel:
Bubenské nábř. 306/13
Praha 7, 17000
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: