Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
29
září

Vernisáž výstavy Jiřího Šiguta MALEBNÉ KONTRA-PUNKTY

SmetanaQ

zpět na výpis akcí
 

Přijměte pozvání na vernisáž výstavy Jiřího Šiguta nazvané MALEBNÉ KONTRA-PUNKTY. Proběhne ve čtvrtek 29. září v 18.00 hod ve SmetanaQ Gallery.

Začátek:29. 09. 22
Konec:04. 12. 22
Cena:Zdarma
Čas:18:00 - 00:00
Kategorie: kultura|design, galerie
Jiří Šigut patří mezi autory, pro které je experiment základním východiskem tvorby. Součástí jeho práce je radikální reflexe fotografické „užitnosti“ v rovině výrazových a žánrových meziprostorů. Je tomu tak i v případě jeho současného prověřování digitální fotografie ve dvou rovinách – v tiscích a v malbách na plátně. Je to právě digitální fotografie, která prostřednictvím komprimačních procesů časoprostorové zkušenosti modifikuje a převádí na jiný ekvivalent zkušenosti. Výstava MALEBNÉ KONTRA-PUNKTY představuje Jiřího Šiguta jako „malíře krajin“. Autorovy obrazy z posledních let, které mají v Praze svou prezentační premiéru, reflektují přímou cestou radikální komprimační procesy předloh.
 
Vernisáž výstavy Jiřího Šiguta/MALEBNÉ KONTRA-PUNKTY 
KDY: čtvrtek 29. 9. 2022 od 18.00 hodin
KDE: Dům SmetanaQ – 2. patro, Smetanovo nábřeží 4, Praha 1
VÝSTAVA: 30. 9. – 4. 12. 2022
PROGRAM: Součástí výstavy bude také představení nové dílčí monografie Jiřího Šiguta. Kniha představuje výběr z aktuálního malířského díla Jiřího Šiguta, v němž
se autor vyrovnává se zkušeností digitálního (číselného) přepisu vizuální informace.
 
SmetanaQ Gallery
Tel: 724 575 485
Smetanovo nábřeží 4
Praha 1, 11000
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Doporučujeme vyzkoušet: