Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
21
září

Festival příští vlna/next wave

Next wave

zpět na výpis akcí

Festival …příští vlna/next wave… funguje jako platforma pro prezentaci českého divadelního okraje, hudební, taneční, výtvarné a jiné alternativy.

Začátek:21. 09. 22
Konec:28. 09. 22
Čas:14:00 - 23:45
Kategorie: kultura|divadla, galerie, ostatní, hudba

„Líbí se vám tradiční český cibulák? Ten krásný vzor na porcelánu, který pochází z Číny a cibule na něm jsou vlastně granátová jablka? Pokud ano, tak jistě oceníte retro vizuál 29. ročník festivalu. Má znázorňovat teplo domova a taky trochu iluzi, kterou si o milovaných věcech a jevech vytváříme. A divadlo je iluze a letošní Nextka přináší především divadla o domově, který máme, ztrácíme i znovunalézáme. Letošním mottem festivalu je poslední verš Fidlovačky, abychom ukázali, že jsme hrdými Čechy a nebrání nám to ve vyprávění příběhů uprchlíků z různých zemí, kterým se snažíme porozumět a pomoci. A taky se domníváme, že už je opravdu nejvyšší čas rozhodnout se, zda by měla být Země modrá či zelená planeta a zda by si také nezasloužila naši péči…,“ přibližuje letošní zaměření festivalu Lenka Dombrovská, kurátorka festivalu.

Letos přinášíme také debaty o angažovaném umění a undergroundu.

Na festivalu vystoupí:
Vráťa Brabenec
Jan Komárek
Ondřej Macl
Michal Nejtek
Dominika Špalková
Barbora Ungerová
Jan Motal
Studenti pro Ukrajinu
PiNKBUS
Geisslers Hofcomoedianten
Uhol_92
Le Cabaret Nomade
third // space
Spielraum Kollektiv

Mapa po Praze

Tato akce má více míst konání po Praze

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: