Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
18
května

Mezinárodní den muzeí a galerií 2022

Národní galerie

zpět na výpis akcí
 

Oslavte Mezinárodní den muzeí a galerií s NG Praha volným vstupem do všech sbírkových expozic a bohatým doprovodným programem.

Datum:18. 05. 22
Cena:Zdarma
Čas:10:00 - 20:00
Kategorie: kultura|galerie

Mezinárodní den muzeí a galerií, který letos připadá na středu 18. 5., můžete v prodloužené otevírací době (od 10 do 20 hod) oslavit v Národní galerii Praha. Navštivte expozice Středověké umění v Čechách a střední Evropa 1200⁠–⁠1550 v Klášteře sv. Anežky České, Staří mistři ve Schwarzenberském paláci, Staří mistři II ve Šternberském paláci a expozice 1796⁠–⁠1918: Umění dlouhého století a 1918⁠–⁠1938: První republika ve Veletržním paláci.

Každá z našich sbírkových expozic bude doplněna o komentovanou prohlídku pod vedením lektorů, historiků umění a kurátorů NGP. Můžete se zaměřit na umělecké klenoty sbírek Národní galerie Praha vytvořené mezi lety 1450⁠⁠–⁠⁠⁠1480 nebo se dozvědět o ikonografii spojené s Pannou Marií a o jejím vývoji ve středověkých uměleckých dílech. V expozici 1918⁠⁠–⁠⁠⁠1938: První republika se seznámíte s uměleckým děním v prvorepublikovém Brně a Zlíně a s edukátorkou Monikou Švec Sybolovou si prohlédnete, jaké umění sbírala předchůdkyně Národní galerie Praha. V jednom z nejkrásnějších renesančních paláců s úchvatnými pohledy na Prahu, ve Schwarzenberském paláci, si projděte expozici Staří mistři a ve Šternberském paláci poodhalte příběhy na obrazech a za obrazy: Rubens, Breughel ml., Gillis, Raphon.

Mapa po Praze

Tato akce má více míst konání po Praze

INZERCE

[reklama_square/200X200-A.jpg]

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Doporučujeme vyzkoušet: