Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
14
prosince

Bím 75 / Ohlédnutí II

Novoměstská radnice

zpět na výpis akcí

Tomáš Bím, český malíř, grafik a ilustrátor, má své obrazy na celém světě, jeho díla jsou zastoupena v galeriích, muzeích a soukromých sbírkách.

Začátek:14. 12. 21
Konec:30. 01. 22
Cena:od 20 Kč
Čas:10:00 - 18:00
Kategorie: kultura|galerie

Kunsthistorik prof. František Dvořák ho před mnoha desetiletími zařadil mezi představitele magického realizmu, jeho inspirací byli američtí precizionisté, ti toho moc nenamluvili, o jejich charakteru a duši mluvily jejich obrazy. Stejný je i Tomáš Bím.

Zúčastnil se stovek výstav doma i v zahraničí, ilustroval mnoho knih a časopisů, jeho plakáty jsou známy široké veřejnosti, je nejpilnějším tvůrcem Ex Libris, absolvoval studijní pobyty v Anglii, Francii, Holandsku, Itálii, Německu, Španělsku, Thajsku, USA a mnohde jinde. Po mnoha letech, kdy Tomáš Bím tvořil v pražských ateliérech, žije a maluje u své milované Berounky v Letech.

Je to hodně dávno, co o něm František Dvořák řekl, že na jeho výstavách se mluvit nemusí, o světě plném barevných radostí a příjemných nadějí vše vypovídají jeho obrazy. Nedávno mu bylo pětasedmdesát a té radosti rozdal světu kolem sebe vrchovatě.

Novoměstská radnice
Tel: 224 947 190
Karlovo náměstí 1/23
Praha 2, 120 00
Navigovat
MHD

INZERCE

[reklama_square/200X200-A.jpg]

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Pokud vám je zima, vyrazte se ohřát. Sauna vás nejen zahřeje, ale zlepší i váš krevní oběh, postará se o detoxikaci organismu a získáte díky ní větší imunitu. A to se může hodit!

Doporučujeme vyzkoušet: