Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
29
října

Zázemí (A bude mi znít vůně i tohodle místa) - derniéra

Studio Alta

zpět na výpis akcí
 

Autorské multižánrové představení o místech, kde jsme doma, o jejich objevování i ztrácení. Derniéra.

Datum:29. 10. 21
Cena:Zdarma
Čas:19:30 - 21:00
Kategorie: kultura|divadla

…koupelna, věžák, dřevěná palanda, velkoměsto, starobylý dům, kachláky, hory, vodovodní baterie, kuchyně, vesnický statek, pokojík, rašeliniště…

Místa, kde jsme byly doma, kde jsme doma a kde budeme doma: v krajině, v domě, mezi svými – lidmi i předměty. Místa, na která vzpomínáme, která objevujeme, opouštíme i ztrácíme. Místa, která jsou teritoria našeho života, protože se k nim váže základní lidská potřeba být někde doma.

Autorské divadelní představení vznikalo od roku 2016 na základě knížky Dagmar Urbánkové Dům o rodném domě na Valašsku, časosběrných textů Kateřiny Jungové ze Starého a Nového Města v Praze a črt Jitky Prosperi ze Soběslavska a pražské Michle. Autorky hledaly také v české literatuře texty, které se s těmi jejich tématicky či místopisně propojují. Součástí scénáře jsou proto i úryvky z básní, próz, fejetonů a deníků Egona Bondyho, Františky Jirousové, Terezy Límanové, Jana Nerudy a Filipa Topola.

Klipovitě sestříhané texty jsou spojené do tématických kapitol (Krajina, Dům, Předměty, Pracoviště, Činnosti, Ztráta místa). Projekt inscenačně usiluje o vyvážené využití slova, obrazu, hudby a pohybu. Pracuje s videoprojekcí, kamerou, která živě snímá hru s objekty, autorskou hudbou i prvky site specific performance.

Studio Alta
Tel: 605 439 612
Sokolovská 136/24
Praha 8, 186 00
Navigovat
MHD

INZERCE

[reklama_square/200X200-A.jpg]

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Pokud vám je zima, vyrazte se ohřát. Sauna vás nejen zahřeje, ale zlepší i váš krevní oběh, postará se o detoxikaci organismu a získáte díky ní větší imunitu. A to se může hodit!

Doporučujeme vyzkoušet: