Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
14
května

Viktor Pivovarov: Moskevská gotika

Národní galerie - Veletržní palác

zpět na výpis akcí

Pivovarov je tvořitel světů. Vymýšlí si světy mystické, oživuje světy minulé a odhaluje světy skryté.

Začátek:14. 05. 21
Konec:21. 11. 21
Čas:10:00 - 18:00
Kategorie: kultura|galerie

Pivovarov je tvořitel světů. Vymýšlí si světy mystické, oživuje světy minulé a odhaluje světy skryté. Odemyká dveře, nahlíží okny do soukromých interiérů a pozoruje opomíjené výjevy způsobem, jenž je voyeurský i objevný, rozpustilý i něžný. Jeho obrazy a kresby jsou plné „hrdinů“ našeho každodenního života, jako je konvice na čaj, krabička zápalek nebo rybka ve sklenici, a zve nás, abychom se na světy, v nichž žijeme, podívali novýma očima.

Pojďme na cestu po světech Viktora Pivovarova. Výstava Moskevská gotika, pojmenovaná podle jednoho z jeho nejpoutavějších obrazů, jenž spojuje metafyzický svět s každodenní realitou, zkoumá zásadní témata umělcova díla, počínaje místy, kde strávil dětství, nebo tajemstvími minulosti a konče erotikou a groteskou. Na více než dvou stech děl vytvořených v průběhu padesáti let expozice představí Pivovarovu bohatou životní dráhu v plné šíři, od surrealistických a konceptuálních obrazů, kreseb a alb vytvořených v Moskvě v sedmdesátých letech 20. století a po přestěhování do Prahy v roce 1982, až po jeho podmanivá nová díla, která budou vystavena poprvé. Výstava bude rovněž vzácnou příležitostí spatřit některé Pivovarovovy nejvýznamnější obrazy, exkluzivně zapůjčené z Ruska.

Kurátorka: Julia T. Bailey
Externí kurátorka: Máša Černá Pivovarová

Národní galerie - Ve...
Tel: 224 301 122
Dukelských hrdinů 47
Praha 7, 170 00
Navigovat
MHD

INZERCE

[reklama_square/200X200-A.jpg]

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Pokud vám je zima, vyrazte se ohřát. Sauna vás nejen zahřeje, ale zlepší i váš krevní oběh, postará se o detoxikaci organismu a získáte díky ní větší imunitu. A to se může hodit!

Doporučujeme vyzkoušet: