Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Top 10 týdne: Local Food Market, Lodě na vodě a Jarní bylinky

doporučujeme | 19. 4. 2015

V tomto týdnu ožijou hlavně Holešovice! Čeká je gastronomická lahůdka Víno&Delikatesy, módní Prague Fashion Market a k němu přidružený trh s dobrotami Local Food Market. Kromě toho se centrum Prahy promění v marinu, na Letné se budou promítat kraťasy a na Jiřáku nakupovat bylinky!

locall.jpg
Local Food Market

 

Úterý
V Kafkově domě budete moci zhlédnout snímky téměř 230 autorů, a to jak současných, tak i klasiků. Poprvé se navíc vedle českých umělců představí i fotografové ze Slovenska, USA, Polska a Ruska.

 

Prague Photo

Kafkův dům

21.04. - 26.04.


 

Středa
Den Země, který připadá na 22. dubna, slaví více než miliarda lidí po celém světě. Záleží na vás, jestli dáte přednost zvířecím mláďátkům, obdivování ptačího zpěv nebo se zúčastníte velké úklidové brigády.

 

Den Země

Den země

22.04. 08:00

Pro labužníky je jak dělaný veletrh Víno&Delikatesy v Holešovicích. Návštěvník si za finanční zálohu půjčí skleničku a pak už jen obchází jednotlivé výrobce a degustuje vzorky. První den přijdou na řadu domácí moravská vína a dobroty, ve čtvrtek Maďarsko a v pátek Itálie.

 

Víno & Delikatesy 2015

Výstaviště Holešovice

22.04. - 24.04.

Festival krátkých filmů iShorts patří už tradičě mezi nabídku kina Bio Oko. Letos slaví 10. narozeniny a vy můžete oslavovat s ním. Čeká vás 100 minut filmů od lidí, které znáte. Zjistíte, jak začínali známí režiséři jako Jiří Menzel nebo Jan Prušinovský. 

 

iShorts

Bio Oko

22.04. 20:30


 

Čtvrtek
Stejně jako v Barceloně, Cannes, Helsinkách či v Hamburku se centrum Prahy promění v jednu velkou marinu. Prohlédnete si tu jachty, plachetnice i vodní skútry, zjistíte novinky o vodních sportech a naplánujete si tu dovolenou v přírodě.

 

Lodě na vodě

APL - Asociace lodního průmyslu

23.04. - 26.04.

O arabském světě se toho v poslední době namluvilo mnoho. Málokdo z nás jej ale opravdu zná. Jaká je médii nezkreslená realita se dozvíte na Festivalu arabské kultury. Čekají vás přednášky, tipy na cestování i lekce arabštiny.

 

Festival arabské kultury

Arabfest

23.04. - 25.04.

Po roční odmlce se opět chystá multižánrový studentský festival Pavlač. Na své si na něm přijdou milovníci kvalitní hudby, českých celebrit, dobré zábavy či kreativních workshopů. 

 

Festival Pavlač 2015

FSV UK

23.04. 17:00


 

Pátek
Přichází ten pravý čas nakoupit si bylinky a zasadit je na balkoně, zahrádce nebo v komunitní zahradě. Ty pravé spíše než v supermarketu seženete na farmářských trzích. Kromě bylinek v květináči se těšte na bylinky řezané, nejrůznější pesta a sladkosti. 

 

Jarní bylinky

Trhy na Jiřáku

24.04. - 25.04.

Máte nákupní horečku? Více než 150 svěžích značek českých módních návrhářů, designérů a šperkařů vás čeká v halách 13 a 40 Holešovické tržnice. Znamenitý bude i doprovodný program - workshopy, tancování Hula Hoop, swing i minikino.

 

Prague Fashion Market

Nové trhy

24.04. - 25.04.

V rámci Prague Fashion Marketu proběhne tentokrát v Pražské Tržnici i Local Food Market. Půjde o trh s těmi nejlepšími dobrotami od lokálních prodejců, na kterém si na své si přijdou i vegetariáni a vegani. Vstup bude zdarma.

 

Local Food Market

Holešovická tržnice

24.04. - 25.04.


 

Novinky v kinech:


 

1001 gramů

Film Europe

23.04. - 26.04.


 

Divadelní premiéry:

 

Obsese - Premiéra!

Studio Alta

20.04. 19:30


 

Mezi úterým a pátkem - Premiéra

Divadlo Ungelt

21.04. 19:00


 

Jeníček a Mařenka - Premiéra!

Státní opera

23.04. 19:00


 

Anamnéza - Premiéra - Zadáno!

Divadlo Na zábradlí

24.04. 19:00


 

Protest/Rest - Premiéra!

Švandovo divadlo na Smíchově

25.04. 19:00


 

Husí krky - Premiéra!

Jatka78

25.04. 19:30


 

Tolik hlav - Premiéra!

Baráčnická rychta

26.04. 19:00


 

přehled článků

V květnu si zdarma prohlédnete více než 70 běžně nepřístupných budov, po setmění nahlédnete do kostelů, vezmeme vás na hudební festival i velkolepý ohňostroj, designové trhy, zadarmo do kina, poradíme vám, kam můžete bezplatně vyrazit s dětmi. Ale nejen to!

Duben byl měsícem splněných šéfkuchařských snů. Jan Punčochář otevřel restauraci U Matěje, podnik Bockem Ondřeje Kynčla se bude otvírat co nevidět a Neapol na vás dýchne v nově otevřené Manú Praga, které vládne vařečka Emanuela Ridiho. Ale nejen jídlem člověk jest živ...

V metropoli najdete únikové hry velmi dobré, průměrné, ale bohužel i špatné. První únikovka otevřela v Praze přibližně před dvěma lety. Dnes najdete ve městě více než 100 únikových her. Vybrali jsme ty nejzajímavější.