Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Top 10 týdne: Otevření Jatek78, Cannafest i Týden vědy a techniky

doporučujeme | 2. 11. 2014

Plánujete si program na následujících pět dní? Tady máte trochu inspirace. V Praze se bude bádat, okukovat český i zahraniční design, otevírat nový kulturní prostor, pít šampaňské, sledovat queer filmy, poslouchat hudba i žít konopím.

mezipatra%283%29.jpg
Mezipatra na Prague Pride (foto: Filip Smelik)

Po celý týden
Více než 200 vědeckých akcí zaplaví Prahu díky Týdnu vědy a techniky. Zapojí se do něj více než 50 organizací. Hlavním centrem festival bude již tradičně budova Akademie věd ČR, která se promění v science centrum s 11 interaktivními expozicemi a dalšími akcemi. 

 

Týden vědy a techniky

Akademie věd České republiky

01.11. - 15.11.

První ročník přehlídky českého a zahraničního designu Prague Design Week se uskuteční v historickém Domě U Minuty na Staroměstském náměstí. Ke zhlédnutí budou kousky 66 vystavovatelů, přičemž dospělí za jeden den zaplatí vstupné 90 korun. 

 

Prague Design Week 2014

Dům U Minuty

03.11. - 09.11.


 

Pondělí 3. 11.
Máte doma starý, třeba i nefunkční mobil? Pak ho vezměte s sebou do zoo. Každé listopadové pondělí má vstup za korunu každý, kdo odevzdá starý mobil a podpoří tak ochranu goril ve volné přírodě.

 

Za starý mobil do ZOO Praha za korunu

Zoologická zahrada hl. m. Prahy

03.11. 09:00


 

Středa 5. 11
V Praze se to novými kulturními prostory jen hemží. Po VILE Štvanici jsou tady Jatka78 v historických prostorách Holešovické tržnice, v nichž se bude dařit novému cirkusu, divadlu, tanci, hudbě, umění i popíjení. Oslavit otevření můžete s umělci zdarma!

 

Jatka78 - Otevření

Jatka78

05.11. 19:00

Pokud patříte mezi fajnšmekry, určitě vám neunikne festival šampaňského Grand Jour de Champagne. Těšit se můžete na bankety, velkou přehlídku Champagne Exhibition i desgustace. V Praze se akce koná v prostorách Smetanovy síně pražského Obecního domu a v partnerských restauracích a hotelech.

 

Grand Jour de Champagne

House Champagne Épernay-Prague

05.11. - 08.11.


 

Čtvrtek 6. 11.
Tématem festivalu bude "creative placemaking", tedy proces, v němž díky spolupráci partnerů z veřejného, neziskového, soukromého a komunitního sektoru dochází k rozvoji měst skrze umění a kulturu. V Praze proběhne jen jedna akce - Konference v DOXu. Pozor, registrace je nutná!

 

OPEN UP! Creative Placemaking Festival

Aspen Institute Prague

06.11. - 07.11.

Kolem stovky špičkových filmů s gay, lesbickými, bisexuálními, trans a queer tématy i workshopy, výstavy, přednášky či mejdany můžete očekávat na queer filmovém festivalu Mezipatra. Projekce filmů Mezipater se platí, většina dorpovodného programu je zdarma. 

 

Mezipatra 2014

MQFF Mezipatra

06.11. - 13.11.

Populární maďarská rocková kapela Omega vyšvihne svoji show v Kongresovém centru. Skupina patřila v 70. letech k nejlepším interpretům progresívní rockové hudby. Koncert je přeložený z dubna.

 

OMEGA: Rhapsody

Kongresové centrum

06.11. 20:00


 

Pátek 7. 11.
Mezinárodní veletrh konopí a léčivých bylin Cannafest se bude tradičně konat na Výstavišti v Holešovicích. Kromě stánků s pěstební technikou, semeny, vaporizéry, kosmetikou, oblečením i potravinami se připravte na inhalaci léčebnýh bylin, kino, módní show konopného oblečení i degustační soutěže konopných nápojů.

 

Cannafest 2014

Incheba Praha spol. s r.o.

07.11. - 09.11.

Showcasový festival, tedy akce, jejíž součastí je kromě koncertů také mezinárodní hudební konference profesionálů hudebního průmyslu, zaplní areál pivovaru Staropramen na S míchově. Těšte se na kapely z Česka, Belgie, Austrálie, Izraele, JAR, Kanady a Británie i na zajímavé povídání.

 

Nouvelle Prague 2014

Nouvelle Prague

07.11. - 08.11.

přehled článků

Na duben jsme pro vás vybrali celkem 30 akcí, které jsou zadarmo. Ne, není to apríl. Vzduchem budou létat pomlázky, houpačky na Matějské i čarodějnice na košťatech.

Spěte v oblacích! Až se vrátíte nohama na zem, budete mít víc energie na další dobrodružství. Vyzkoušejte unikátní český polštář, ze kterého vás nebudou bolet záda ani za krkem! Jen za 392 Kč.

Máme pro vás 23 nových podniků na pražské scéně, které poprvé své brány, vrata nebo dveře otevřely v březnu.Tak běžte do ulic a objevujte to nejlepší z Prahy!