Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Už zase volal Ježíšek: 9 top dárků pro prarodiče

kultura | 3. 12. 2013

A máme tady další díl seriálu s tipy na dárky.  Sháníte něco pro babičku s dědou a potřebujete, aby to cool, zároveň trochu retro, ale především, aby měli prarodiče radost? Pak zapomeňte na ponožky, láhev vína nebo sprcháč…

Připravily Petra Teclová, Jana Samšuková a Bára Sedláková

album/News_Model_News/521/seniori.jpg 
Kresba Martin Kadeřábek

[%C4%8Dl%C3%A1nky2/red-01.jpg]Kurz vaření
Je jasné, že nejlíp ze všech na celém světě vaří vaše babička. Možná by se ale chtěla naučit něco nového, exotického. Sushi třeba v Café Buddha, nebo thajské či mexické pokrmy v Chefparade. Nebo jim pořiďte balíček lahůdek v La Gare.

[%C4%8Dl%C3%A1nky2/purple-02.jpg]Golfová nebo konopná masáž
Objednejte vaše prarodiče do salónu, ve kterém si budou moci užít např. masáž za použití nahřátých golfových míčků nebo konopnou masáž, která zpomaluje proces stárnutí a jejímž heslem je, jak jinak, než Don´t worry, be happy. Golfovou masáž naleznete na zámku Chateau St. Havel v Krči a tu konopnou např. v masážním studiu Mawen nebo v Salonu zdraví a krásy Eden.

%C4%8Dl%C3%A1nky2/blue-03.jpgHerecké kurzy
Kupte prarodičům herecký kurz u Městských divadel pražských. V rámci dílny také navštíví divadelní představení a pobesedují s jeho tvůrci. Nezáleží na tom, jestli jsou herečtí profesionálové nebo začátečníci. Účastníci kurzu se naučí o divadle a divadelním umění, mezilidské komunikaci, ale i týmové spolupráci.

%C4%8Dl%C3%A1nky2/orange-04.jpgLetecký simulátor
Usaďte svého dědu do pilotní kabiny letadla Airbus A320 a darujte mu pocit, že létá. Dopřejte mu kapku adrenalinu na leteckém simulátoru, který je tak realistický, že jej piloti používají při trénincích. Využijte služeb firmy iPilot nebo se podívejte na stránky leteckých simulátorů. 
(Možná vás inspiruje naše reportáž.)

album/News_Model_News/521/Simlator.jpg 

%C4%8Dl%C3%A1nky2/green-05.jpgČokoláda
Čokoládová cukrárna pořádá pravidelné ochutnávky těch nejvybranějších čokolád nebo dokonce dílny výroby pralinek! Jestli má vaše babička ráda „vaječňák“, může vyzkoušet ochutnávku čokolád s alkoholem.

[album/News_Model_News/521/coko.jpg] 

%C4%8Dl%C3%A1nky2/pink-06.jpgDomácí zoo
Jsou-li vaši prarodiče milovníky přírody, dopřejte jim pohled na akvárium, ve kterém místo rybiček žijí mravenci  nebo je nechte sledovat, jak se líhnou rybičky z vajíček, která jste jim darovali. Nakonec doplňte jejich rozrůstající se zoologickou zahradu ještě několika okrasnými květinami, které si vypěstují přímo z plechovky.

%C4%8Dl%C3%A1nky2/brown-07.jpgRozcvičky, výlety a táborák
Zabalte babičce a dědovi kufr, dejte jim do ruky ešus a pošlete je na letní tábor. Jen doufejte, že tam není žádný Štefan, co říká si Steve, aby se vrátili v páru… Všechny potřebné informace najdete na stránkách Šiklova mlýna, který se nachází v Dolní Rožínce. Nebojte se, nic jim tam nabízet nebudou!

[%C4%8Dl%C3%A1nky2/08.jpg]Nordic Walking
Přiveďte babičku s dědou k Nordic Walkingu, díky kterému dojdou nejen na mnohá zajímavá místa, ale i na konec svých možných zdravotních problémů. Individuální přístup a techniku Nordic Walkingu ušitou pro každého na míru nabízí Škola chůze.

%C4%8Dl%C3%A1nky2/blue-09.jpg
Filharmonická klasika
Dechovku si mohou pustit na Šlágru, ale klasiku vaši prarodiče zažijí teprve v živém podání České filharmonie. Kupte jim lístky třeba na Schumana.

[album/News_Model_News/521/ceska-filharmon_1360242277.jpg] 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!