Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

Nejlepší kopce, kde se dá v Praze bobovat nebo sáňkovat. Zábava nejen pro děti

sport | 13. 1. 2021

Konečně i Prahu zavalila sněhová peřina, a protože kopce nám snad jen tak nějaký PES nezavře, našli jsme pro vás nejlepší místa, kam můžete v metropoli vyrazit sáňkovat a bobovat. Nebojte, sjíždění kopců rozhodně není zábava jen pro děti, takže vytáhněte ze sklepů sáňky nebo ulovte někde u popelnice obří igelit a hurá na kopec!

pexels-photo.jpg

%C4%8D%C3%ADsla/Gold-01.jpgSáňkování v centru: Petřín, Riegráče, Žižkov

Petřín v zimě? Proč ne! Lenoši zajisté ocení, že nahoru se mohou nechat vyvézt lanovkou. Je však potřeba počítat s tím, že na Petřín vyrazí kromě vás i spousta dalších nadšenců.

V centru máte ale i další možnosti. Můžete vyzkoušet třeba bobování v Riegrových sadech, na Vítkově nebo na Parukářce.

%C4%8D%C3%ADsla/green-02.jpgNa boby do přírody: Modřanská rokle a další

Jste-li spíše romantický typ a místa, kam se při pořádném sněžení vydávají desítky lidí, vás nelákají, vydejte se na kraj Prahy. V Modřanské rokli můžete sáňkování spojit s procházkou krásnou přírodou. Vystupte na autobusové zastávce Sídliště Libuš, jděte k základní škole a poté se vydejte směrem do lesa. Hned první část cesty je z kopce a v zimě neudržovaná, pro bobování či sáňkování přímo ideální. 

Vyzkoušet můžete také kopečky v Prokopském údolí, v Divoké Šárce a na svazích kolem Hostivařské přehrady

Pokud vás na sáňky neužije a zároveň je vám líto, že zavřeli bazény, počkejte, až napadne ještě o trochu víc sněhu, a pak zkuste tohle.

%C4%8D%C3%ADsla/DarkGreen-03.jpgKlouzání pro nejmenší v parku: Stromovka, Letná, Ladronka, Centrální park

Malé děti vezměte klidně jen do Stromovky nebo na Letnou. Kopečky jsou tu mírné. Možná ale oceníte, že se děti mohou klouzat úplně sami a vy mezitím můžete opodál popíjet čaj z termosky.

O trochu větší děti vezměte radši na Ladronku, kde jsou kopečky už přeci jen o trochu větší. Mezi další místa, kde si můžete na sněhu zařádit, patří třeba Centrální park na Praze 11.

Kam chodíte sáňkovat nebo bobovat v metropoli vy? Napište nám do komentářů pod článek. Díky.

přehled článků

Na druhou vlnu naskočilo zatím jediné autokino – to na Strahově. Až tam vyrazíte, nezapomeňte si cestou pořádně zatopit v autě, ať vám pak poslech bijáku neruší zimou cvakající zuby.

Konečně i Prahu zavalila sněhová peřina, a protože kopce nám snad jen tak nějaký PES nezavře, našli jsme pro vás nejlepší místa, kam můžete v metropoli vyrazit sáňkovat a bobovat.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!