Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
 
Tip

Fatální feminní festival

Začátek:02. 04. 19
Konec:06. 04. 19
Cena:od 80 Kč
Čas:20:00 - 23:59
Kategorie: kultura|divadla

Venuše ve Švehlovce zve milovnice a milovníky umění od 2. do 6. dubna 2019 na čtvrtý ročník festivalu věnovaného převážně divadelní tvorbě o ženách, od žen, pro ženy, alei muže.Festival nabízí čtyři premiéry, zahraniční hosty, splnění jednoho tajného snu a kromě uměnítaké možnost přispět do sbírky hygienických potřeb pro ženy v tíživé sociální situaci.V prostorách art-deco sálu Venuše ve Švehlovce festival nabídne mlčící Maryšu nebo Pussy Riotu české plotny. Dále reality show s porody, pohled na roli manželky, tajemné představení pro smysly či drag-show Kateřiny Olivové, finalistky Ceny Jindřicha Chalupeckého 2018. Více na www.venuse-ve-svehlovce.cz/.

Barbora Šupová, dramaturgyně festivalu, přibližuje letošní program: "Klademe důraz jak na historický kontext, tak současnou zkušenost. Letos slavíme v České republice sto let volebního práva žen, a proto jsme se tematicky soustředili na posilování ženských práv. Rovnost máme vyřešenou pouze zdánlivě, stále čelíme podobným předsudkům, jako ženy před sto lety." A jak je pro Venušiny dny zvykem, budou se ženská práva hájit netradičně a drze nekorektně, za vstup na inscenaci, která 6. dubna festival uzavře, si mužská část publika připlatí 22% ceny. Organizátoři festivalu tak poukazují na přetrvávající nerovnosti v oblasti příjmů. 

Program Venušiny dny 2019:
2.4. - Maryša (mlčí) (Depresivní děti touží po penězích) Premiéra
3.4. - Mala Dr. Csabova pravdu? (Veronika Malgot SK, Lýdie Petrušová SK) Česká premiéra
4.4. - Promiňte, že rodim (MAnaMA) Premiéra
5.4. - Spoonfed (Eva Rosemarijn NO, Nitish Jain IND) Premiéra
6.4. - Bohorodičko, staň se feministkou (Alena Julie Novotná, Barbora Šupová) Premiéra, 
Vždycky jsem chtěla být zpěvačkou (Kateřina Olivová & NEWkus) 

Venuše ve Švehlovce
Tel: 704 775 444
Slavíkova 22
Praha 3
Navigovat
MHD

INZERCE

[reklama_square/200X200-A.jpg]

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Doporučujeme vyzkoušet: