Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
16
březen

Aspoň na víkend objev kouzlo trampingu

Národní muzeum - Národopisné muzeum - Musaion

zpět na výpis akcí
 

Seznamte se s tajemstvím trampských osad, písní a táborových ohňů.

Datum:16. 03. 19
Cena:70 Kč
Čas:13:00 - 17:00
Kategorie: poznání|muzea, workshopyNa výstavě Století trampingu a přilehlých ateliérech se mohou malí i velcí návštěvníci seznámit s tajemstvím trampských osad, písní a táborových ohňů. Na hravém workshopu k výstavě se navíc mohou naučit hrát na kytaru pár akordů z trampských písní a společně si je zazpívat, vyzkoušet si dovednosti jako balení usárny nebo vázání uzlů a ve výtvarné dílně si vyrobit táborové vlajky, totemy nebo camrátka. A pokud nevíte, co některá z těchto slov znamenají, určitě se to dozvíte.
Program:

13:00–17:00 h

Výstava Století trampingu – kvízová stezka výstavou Století trampingu
Stezka vyzkouší vaši pozornost při prohlídce výstavy a představí vám nejzajímavější exponáty a trampské reálie. Kdo si s otázkami poradí na výbornou, dostane od lektorů v další části workshopu malou odměnu.  

Hrajeme a zpíváme u ohně
Na výstavě nechybí táborové ohniště a k němu patří zpěv a hra na kytaru. Kdo umí, může si s námi zahrát, kdo neumí, toho lektoři základní akordy a texty písní naučí. A kdo by se kytary bál, může si vyzkoušet jednodušší hudební nástroje.

Trampské dovednosti na čas
Soutěže pro dvojice v různých trampských dovednostech na čas. Kdo dříve zabalí usárnu, vybere věci na přežití v přírodě nebo uváže dračí smyčku?

Výtvarný ateliér – suvenýry z trampské osady
Ve výtvarné dílně si můžete vyrobit symboly vaší smyšlené trampské osady. Slepte si papírový totem z indiánských symbolů, ozdobte táborovou vlajku a vymalujte dřevěné camrátko.

Vstupné: v ceně běžné vstupenky do muzea
 

Národní muzeum - Nár...
Tel: 257 214 806
Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98
Praha 5, 150 00
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vezmeme vás na místa, kde jste ještě zaručeně nebyli. Poradíme vám, kde si dát ta nejlepší křidýlka, kde najdete automatizovanou kantýnu nebo kde oslavit narozeniny vašeho psa.

Doporučujeme vyzkoušet: