Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
15
únor

Výstava Pixar 30 let animace

Výstaviště Holešovice

zpět na výpis akcí

Nejslavnější studio animovaného filmu na světě si v rámci svého 30. výročí od založení nadělilo putovní výstavu.

Začátek:15. 02. 19
Konec:26. 05. 19
Cena:od 190 Kč
Čas:10:00 - 18:00
Kategorie: zábava| poznání| pro děti|

Velkolepá přehlídka zakotvila v únoru 2019 na pražském Výstavišti Holešovice a od té doby stihla přivítat několik desítek tisíc návštěvníků. Koncipovaná výstava, která se od ostatních světových zastávek velmi odlišuje, představuje českému divákovi sondu do historie legendárního studia a detailní vhled do tvorby animátorů, grafiků, režisérů, dabérů a všech, kteří se na tvorbě kultovních snímků podílí. 

Výstava vznikla pod vedením architekty Martiny Kárové, která se celého pojetí zhostila netradičně a celý prostor Křižíkova pavilonu upravila jako galerii. Architekta využila volného prostranství a do volného prostoru rozházela pět dřevěných pro studio signifikantních kostek v nadživotní velikosti, ve kterých jsou hravou formou vysvětleny základní principy animace. Tyto kostky se na žádné předchozí výstavě neobjevily a jedná se o ryze český nápad. Uprostřed vzniklé galerie návštěvníci najdou i takzvanou vyhlídku s relaxační a herní zónou pro děti, iluzivní stroj Zoetrop a širokoúhle kino Artscape. 

Výstava je otevřena do 26. května 2019 v prostorách Křižíkova pavilonu E, Výstaviště Praha Holešovice. 

Výstaviště Holešovice
Tel:
Výstaviště 67
Praha 7, 17000
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vezmeme vás na místa, kde jste ještě zaručeně nebyli. Poradíme vám, kde si dát ta nejlepší křidýlka, kde najdete automatizovanou kantýnu nebo kde oslavit narozeniny vašeho psa.

Doporučujeme vyzkoušet: