Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
04
února

Perníková chaloupka

Říše loutek

zpět na výpis akcí
 

Jeníček je nezbedný kluk.

Datum:04. 02. 17
Čas:14:00 - 15:00
Kategorie: pro děti|Divadlo

Podle Františka Valeny návrh a realizace výpravy:

Rozárka a Lucije Valenová

Hudba: Josífek von Dráček

Režie: Lucije Valenová

O hře

Jeníček je nezbedný kluk. Když v lese s Mařenkou sbírá jahody, schválně jí  utíká, a tak se stane, že děti zabloudí. Jeníček vyleze na nejvyšší strom a zahlédne světýlko. Děti přijdou k chaloupce, která je celá z perníku a žije v ní zlá Ježibaba s protivným dědkem. Ježibaba strčí Jeníčka do chlívku, chce si ho vykrmit a sníst. Přestože Ježidědek nemá děti rád, s Jeníčkem se spřátelí a nakonec ježibabě ve zlém úmyslu zabrání. A tak v peci místo dětí skončí Ježibaba. Jeníčka a Mařenku pošle Ježidědek domů a zůstane žít v chaloupce se dvěma trpaslíky, kteří nás celou pohádkou provázejí.

O autorech

Mirka Nohelová (*1943) vystudovala typografii, žije a pracuje v Olomouci. Jako všestranná loutkářka je autorkou řady loutkových her, které uvádí nejen její domácí soubor Kašpárkova říše, ale také mnoho dalších amatérských i profesionálních divadel. Úpravu textu provedl Jan Novák, loutkoherec, režisér, dramaturg a dlouholetý člen Říše loutek.

Říše loutek
Tel: 222 324 565
Žatecká 1
Praha 1, 110 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Doporučujeme vyzkoušet: