Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
04
února

O kouzelné kuličce

Branické divadlo

zpět na výpis akcí
 

Inscenace navazující na tradici jarmarečních divadelníků a kejklířů

Datum:04. 02. 17
Čas:11:00 - 12:00
Kategorie: pro děti|Divadlo

Vojta Vrtek, O kouzelné kuličce: Inscenace navazuje na tradici jarmarečních divadelníků a kejklířů a plně využívá jejich výrazových prostředků. Například různé kejklířské a artistické techniky, živou muziku a loutkoherectví spojené s činohrou. To vše zahrají dva skvělí komedianti: známý český kejklíř Vojta Vrtek a herec a muzikant Jan Brůček.

Diváci tak uvidí plnohodnotné divadelní představení s velkými jarmarečními loutkami a zároveň i hotové kejklířské vystoupení.

Pohádka vychází z jedné varianty klasické pohádky „Kouzelná kulička“, jejíž síla tkví ve víře ve vlastní schopnosti člověka. Vojta, prostý, jednoduchý, nešikovný hoch je postaven před situace, které musí řešit jinak než obvyklým způsobem. Vytrvalostí, trpělivostí a spolehnutím na vlastní úsudek nakonec překoná intriky, proradného komořího, hloupých loupežníků i nevíru vlastní mámy v jeho schopnosti. Tak z něj postupně vyrůstá šikovný a sebevědomý ženich princezny – a (kupodivu) komediant..

Představení získalo dva měsíce po premiéře cenu diváka na festivalu Dítě v Dlouhé v Praze.

Scénář a režie: Josef Brůček

Scéna: Szilárd Borárosz, Vojta Vrtek, Jan Brůček; Pavel Krejčí

Loutky: Szilárd Borárosz

Hraje: Vojta Vrtek a Jan Brůček

Branické divadlo
Tel: 244 462 779
Branická 411/63
Praha 4, 147 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Doporučujeme vyzkoušet: