Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
 

Inscenace Horváth na Nádraží.

Datum:12. 09. 14
Cena:200 Kč
Čas:20:00 - 22:00
Kategorie: kultura|divadla

Divadelní soubor Tygr v tísni ve spolupráci s Divadlem Letí uvádějí novou inscenaci Horváth na Nádraží.  Inscenace nastudovaná speciálně pro prostory Nákladového nádraží Žižkov vychází z adaptace díla rakouského modernistického dramatika Ödöna von Horvátha (1901-1938) Soudný den.

Příběh se odehrává na maloměstě. V hospodě a na nádraží se motají různé více či méně směšné postavičky, z nichž každá žije svůj ne úplně záviděníhodný život. Čas plyne pomalu  a vyplňuje se drby a čekáním na zpožděné vlaky. Tento líný provinční život přerve polibek mladé dcery hostinského Anny a přednosty stanice Tomáše Hudetze, který způsobí srážku dvou vlaků. Rozjede se kolotoč vyšetřování, popírání viny, usvědčování a osvobozování, prudkých změn veřejného mínění, předsudků a mučivých výčitek svědomí. Malebné sousedské vztahy se mění v ostražité, napjaté soužití. Ironická komedie se mění ve fatální tragedii.

Tvůrčí tým inscenace režisér Ivo Kristián Kubák a dramaturgyně Marie Nováková chtějí na Nákladovém nádraží Žižkov zasadit do nedivadelního prostoru pravidelné drama zpracované formou činoherního divadla. Oživit tak netradiční prostor tradiční formou. Vytvořit divadelní prostor s barem a jistým komfortem pro publikum a zároveň využít přirozené scénografie industriálního objektu.

Nákladové nádraží Ži...
Tel: 222116203
Jana Želivského
Praha 3, 130 00
Navigovat
MHD

INZERCE

[reklama_square/200X200-A.jpg]

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Doporučujeme vyzkoušet: