Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
24
září

Ticho a klid –⁠ nedělní Ateliérovka pro děti

Artpark

zpět na výpis akcí
 

Zveme vás na poslední Ateliérovku k výstavě NAVE s hudbou světoznámého Briana Ena.

Datum:24. 09. 23
Cena:Zdarma
Čas:14:00 - 16:00
Kategorie: kultura| pro děti|Zábava, Kreativita

Ticho a klid jsou hlavním tématem hudby, kterou pro instalaci NAVE v Galerii Rudolfinum vytvořil britský hudebník, producent a výtvarný umělec Brian Eno. Jeho tvorba se zabývá různými úrovněmi sbližování a smyslového vnímání. Inspiruje nás také při příští výtvarné Ateliérovce v Artparku, na kterou srdečně zveme všechny malé umělce v neděli 24. září od 14:00.

V Ateliérovce budou děti tvořit pomocí smyslových zážitků – zraku, sluchu a hmatu. Nejdříve se zaměří na poslech ambientní hudby a se zavázanýma očima budou na papíře znázorňovat, co pro ně představuje ticho a klid. Budou vnímat pohyb rukou a okraje papíru. Poté budou kreslit se zacpanýma ušima a na závěr si pomocí hmatového smyslu vytvoří chrám – prostor pro meditaci a odpočinek.

Vstup je volný. Kapacita omezena – nezapomeňte si zarezervovat své místo na adrese rajnisova@rudolfinum.org.

 

Těšíme se na vás!

 

___
Workshop Ticho a klid je součástí cyklu výtvarných dílen s názvem Ateliérovky. Cyklus je určený pro děti ve věku od 5 do 14 let, ale také pro rodiče i širokou veřejnost a jeho cílem je přinášet inspiraci k vlastní umělecké tvorbě. Ke každé dílně vydává Galerie Rudolfinum nový ilustrovaný pracovní list, který je volně dostupný na webových stránkách galerie zde.

Artpark
Tel: +420770149430
Alšovo nábřeží 12
Praha 1, 11000
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Doporučujeme vyzkoušet: