Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
20
září

Noc literatury 2023

Česká centra

zpět na výpis akcí
 

17. ročník Noci literatury se koná ve středu 20. září 2023 v Praze na Vinohradech a dalších 80 městech po celém Česku. Všechna čtení jsou zdarma.

Datum:20. 09. 23
Cena:Zdarma
Čas:18:00 - 23:00
Kategorie: kultura|ostatní, poznání| knihy

Česká centra Vás zvou na 17. ročník Noci literatury, který se koná ve středu 20. září 2023 v Praze a dalších 80 městech po celém Česku. Všechna čtení jsou zdarma.

V Praze si bude možné poslechnout čtení na 19 zajímavých místech Vinohrad, a to tradičně od 18 do 23 hodin. Tentokrát bude možnost nahlédnout například do vinohradských paláců Maceška, Orbis a Flora, Laichterova domu, Ateliérů a dílen Národního divadla či krypty kostela Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Těšit se můžete i na čtení současné evropské literatury v podání českých herců a hereček jako jsou Taťjana Medvecká, Ivan Lupták, Daniela Kolářová, Simona Babčáková, Elizaveta Maximová, Beáta Kaňoková, Radúz Mácha nebo Kryštof Bartoš.

Vybraná čtení budou tlumočena i do českého znakového jazyka a budete moct absolvovat i minikurzy základů tohoto jazyka.

Diváci si sami podle mapky volí místa a čtení, která navštíví. Mapku i brožuru bude možné si předem stáhnout na webových stránkách.

Noc literatury organizují Česká centra ve spolupráci se sdružením EUNIC, letos se zapojením městských částí Praha 2, 3 a 10, Všeobecné zdravotní pojišťovny, která je partnerem programu pro neslyšící, a za podpory Nadace PPF.

Více informací naleznete na www.nocliteratury.cz

Mapa po Praze

Tato akce má více míst konání po Praze

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Doporučujeme vyzkoušet: