Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
22
října

Film a klima

Kino Ponrepo

zpět na výpis akcí
 

Bude uvedena projekce pásma s názvem „Klimatická krize: Environmentální klipy, videa a performance“, která proběhne za účasti tvůrců.

Datum:22. 10. 21
Cena:Zdarma
Čas:18:00 - 20:00
Kategorie: kultura|kina, poznání| ostatní

Ačkoliv se o změnách klimatu hovoří již od sedmdesátých let minulého století, široká veřejnost vnímá vážnost situace až v poslední době. Amerika znovu přistupuje na Pařížskou dohodu, Evropa se zavazuje k emisní neutralitě, Čína představuje ambiciózní plán na to, jak se se situací vypořádat. Klimatická krize ale není zdaleka jen ekologicko-politickým problémem. Ohrožuje lidskou existenci jako takovou. Vymírání druhů, záplavy, sucho, stoupající hladiny moří. Proto není divu, že se environmentální krize projevuje i ve zvuku a hudbě. Již na konci šedesátých let Joni Mitchell zpívá v písni Big Yellow Taxi o nechvalně proslulém insekticidu DDT. Depeche Mode zpívají o odlesňování, Metallica o umírající planetě. Zvukoví umělci a vědci se zabývají tím, jak zvukové znečištění ovlivňuje mentální stavy obyvatel měst nebo jak se kvůli němu mění chování zvířat. Udržitelnost a ekologie, se stávají důležitým a aktuálním tématem, které ovlivňuje ve větší či menší míře všechny.

Večer v Ponrepu se snaží zachytit fenomén krize v kontextu české hudebně-vizuální scény. Kromě promítání bude následovat debata s autory o tom, jak se k environmentálním otázkám a udržitelnosti vztahují skrze svoji uměleckou praxi.

Kino Ponrepo
Tel: 226211866
Bartolomějská 291/11
Praha 1, 11000
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Projeďme se Prahou na kole bezpečně a pohodově. Světová cyklojízda vyráží ve 12:00 z Kasáren Karlín na 14km projížďku centrem města. Následuje doprovodný program v Kasárnách.

Doporučujeme vyzkoušet: