Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

26
ledna

Operitiv 38: Nina Špitálníková a Honza Vojtko - online

Opero s.r.o.

zpět na výpis akcí
 

38. díl Operitivu s osobnostmi ze světa byznysu, kultury i vědy bude pod taktovkou Veroniky Sedláčkové. Hosté Nina Špitálníková a Honza Vojtko.

Datum:26. 01. 21
Cena:Zdarma
Čas:19:00 - 21:00
Kategorie: poznání|ostatní

Nina Špitálníková
Koreanistka specializující se na KLDR, spisovatelka, aktivistka za ženská práva a vyznavačka BDSM. Během studií absolvovala dva pobyty v Severní Koreji a napsala o tom několik knih. Svědectví o životě v KLDR je poslední knihou, která vznikla na základě rozhovorů se severokorejskými uprchlíky. Dozvíme se v ní, jaký je obyčejný život v KLDR nebo že pojmy jako rozvody, svobodné matky nebo výběr partnera tam neexistují. Pracuje také jako produkční a dramaturgyně v pražském multikulturním centru Cross Club.

Angažuje se v aktivitách souvisejících s genderovou nerovností a s problematikou samoživitelek. V roce 2017 založila s britským dubovým uskupením Vibronics mezinárodní projekt Woman on a Mission, který upozorňuje na znevýhodnění žen v hudebním průmyslu. V roce 2019 kandidovala za Českou pirátskou stranu do Evropských voleb.

Honza Vojtko
Psychoterapeut, spisovatel a lektor zaměřující se především na párovou a individuální terapii. Má za sebou výcviky v kognitivně-behaviorální terapii, schéma terapii a aktivně pokračuje v dalším vzdělávání. Kromě terapií se věnuje i vzdělávání dospělých ve všech možných formách. Píše knížky pro děti a články pro dospělé.

Honza Vojtko rád boří mýty ve vztazích. Zapojil se do projektu Terapie sdílením Ester Geislerové a Josefíny Bakošové. Odborně a s nadhledem objasňuje a vyvrací nejrůznější stereotypy jak ve vztazích partnerských, tak i rodinných a přátelských. Slyšet Honzu můžete v podcastové sérii My a mýty Deníku N, číst jeho slova můžete v jeho poslední knize Vztahy a mýty: Párová terapie do kapsy.

Mapa po Praze

Tato akce má více míst konání po Praze

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Sbalte si svačinu do batůžku a jděte na čerstvý vzduch. Nechte se inspirovat místy v metropoli a okolí, která máme rádi v redakci CityBee.cz.

Doporučujeme vyzkoušet: