Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

12
ledna

Televizi lidem, ne stranám

Milion chvilek pro demokracii

zpět na výpis akcí
 

Výstava fotografií Evžena Janouška, Jana Fišera a Vratislava Hůrky, které dokumentují období "Televizní krize" v roce 2000.

Začátek:12. 01. 21
Konec:24. 01. 21
Cena:Zdarma
Čas:00:00 - 23:45
Kategorie: kultura|galerie, ostatní, poznání| ostatní lifestyle|

V roce 2000, v době tzv. opoziční smlouvy, byla Česká televize na pokraji ovládnutí tehdejší politickou reprezentací. Kdyby tenkrát došlo k nejhoršímu, přišli bychom o jeden pilíř demokracie.

Přijďte se podívat na výstavu fotografií Evžena Janouška, Jana Fišera a Vratislava Hůrky, která toto období přibližuje po dvaceti letech události televizní krize a poukazuje na jejich nadčasový význam. Bude volně přístupná pod širým nebem na Jungmannově náměstí v Praze od 12. až do 24. ledna. Jednotlivé fotografie zachycují vypjatou atmosféru na Kavčích Horách i následné protesty s vyjádřeními aktérů obou stran sporu.

V pondělí 11. ledna můžete sledovat od 16:00 živý přenos ze zahájení výstavy, kde promluví autoři výstavy, předseda Milionu chvilek Benjamin Roll a pozváni jsou i účastníci tehdejších událostí. Přenos můžete sledovat na našich facebookových stránkách a YouTube kanále.

Televizní krize před 20 lety nám i dnes připomíná, jakou sílu může mít odpor občanské společnosti. Je nám inspirací, abychom neustále bránili instituce demokratického státu, a to i v této těžké době. Nezávislost České televize a veřejnoprávních médií obecně je proto jednou z našich červených čar, tedy krajních mezí, po jejichž překročení musí přijít hlasitá odpověď občanské společnosti. Současná situace v Radě ČT je alarmující, dlouhodobě ji sledujeme a jsme připraveni Českou televizi i nadále bránit.

S radostí se proto podílíme na této výstavě. To je ale možné jen díky podpoře napříč občanskou společností. Děkujeme za podporu a aktivitu vám všem, kdo si nacházíte svoji chvilku pro obranu i kultivaci demokracie. Díky zapojení nás všech může být tento rok Rokem změny.

Výstava se koná na volně přístupném Jungmannově náměstí a vstup je zdarma. Při návštěvě výstavy prosím dodržujte současná epidemiologická opatření, dodržujte 2m rozestupy a mějte nasazené roušky.

Milion chvilek pro d...
Tel:
Jungmannovo náměstí
Praha 1, 11000
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme 10 nově otevřených podniků za rok 2020, které podle nás na pražské scéně nejvíc zazářily. Kolik z nich jste už navštívili a ochutnali?

Doporučujeme vyzkoušet: